reklama

Dřevěné příbory nevyhazujte, ještě nadělají spoustu parády

Máte doma dřevěné příbory na jedno použití a je vám líto je vyhodit? Máme pro vás pár tipů na další využití a do tvoření můžete zapojit i děti. Výsledek tvoření jistě všechny ohromí.

i (Zdroj: Romana Bohmová)
Dárek opatřete originální jmenovkou (Zdroj: Romana Bohmová)

Umělcem v každém věku

Máte doma malé výtvarníky? Vezměte příbory a připravte jim originální zábavu. Nechte děti nakreslit obrázek a prostřednictvím dřevěných příborů jim dodejte 3D rozměr. Skvěle poslouží vidličky, ze kterých se mohou stát květy tulipánů, lžičky mohou být poupaty. Pokud máte doma malou baletku, určitě ocení originální obraz, na kterém sukni tanečnice budou tvořit právě vidličky. Využít je můžete i při společném vytváření domácí dekorace, jako třeba moderně minimalistický obraz. Tak vzhůru pro děti, barvy a jde se na to!

Tulipány
Na barevné tulipány si přichystejte dřevěné vidličky (Zdroj: Lucie Fériková)
Prasátka
Děti mohou vyrobit krásná růžová prasátka (Zdroj: Lucie Fériková)

Vyšší dívčí

Máte rádi originální doplňky? I tady dřevěné příbory skvěle poslouží. Ze lžiček je možné vytvořit třeba vějíř, který vás v horkém létě příjemně ochladí nebo designové zrcadlo, které skvěle doplní každou domácnost.

Vějíř
i (Zdroj: Romana Bohmová)
Ze lžiček si můžete vyrobit třeba vějíř, který vás ochladí v parném létě

K jeho výrobě navíc není třeba příliš komponentů. Postačí vám karton, sklo, dřevěné lžičky z McDonald’s, lepicí pistole, řezák na papír, nůžky, kružítko a fixa.

Materiál k výrobě
i (Zdroj: MyLovelyWorld)
K výrobě zrcadla si připravte docela obyčejné věci

Že z tak všední věci, jako jsou lžičky, lze vykouzlit nečekané potvrdí i vaši blízcí, můžete si být totiž jisti, že na první pohled nepoznají, z čeho jsou vyrobeny. A co víc, minimálně u zrcadla možná ani na pohled druhý.

Z kartonu vyřízněte vnitřní kruh, do kterého nalepíte zrcadlo. Pruh kartonu polepte dřevěnými lžičkami, ze kterých jste předem odstranili držadla.

Vyříznutý kruh
Z kartonu vyřízněte kruh, základ budoucího zrcadla (Zdroj: MyLovelyWorld)
Nalepené zcradlo
Zezadu kartonu nalepte zrcadlo (Zdroj: MyLovelyWorld)

Postupujte zvenku směrem dovnitř, lepte jednu lžičku vedle druhé. Dejte si záležet, ať se pěkně překrývají a nikde nejsou zbytečná prázdná místa. Vaše námaha se vyplatí. Výsledkem bude nádherné originální zrcadlo, ozdoba každého interiéru.

Lepicí pistole
Dřevěné lžičky lepte dokola (Zdroj: MyLovelyWorld)
Zrcadlo
Zrcadlo v originálním dřevěném rámu se stane ozdobou vašeho interiéru (Zdroj: MyLovelyWorld)

Praktické drobnosti

Máte v truhlících zasázené bylinky? Doplňte své kořenáče a originální popisky a štítky, aby i zbytek rodiny věděl, co přinést, když je posíláte pro tymián, mátu nebo rozmarýn. Příbory se výborně hodí i v případě, že jdete na párty. Můžete z nich totiž bleskurychle vytvořit originální dárkové jmenovky.

Truhlík
i (Zdroj: Romana Bohmová)
Lžičky poslouží i jako zápichy do truhlíků nebo záhonků

O 38 tun plastu ročně lehčí planeta

Dřevěné příbory byly zavedeny do běžného provozu restaurací McDonald‘s na začátku letošního roku. Po třídění odpadků po dodavatelích i zákaznících, zavedení recyklovatelných obalů a nahrazení plastových brček papírovými je toto další krok, kterým společnost podporuje udržitelný přístup k přírodě a planetě Zemi a naplňuje své dlouhodobé ekologické plány. Zavedením dřevěných příborů se ročně ušetří 38 tun plastového odpadu, což v přirovnání ke slisovaným balíkům plastových lahví odpovídá bezmála výšce Žižkovské věže.

Recyklovat se dá mnoho nepotřebných věcí - třeba starý budík

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 10. 7. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.