reklama

Využijte staré CD a vyrobte si s námi disko kouli pro plašení ptáků

Také máte doma sbírku poškrábaných nebo jednoduše vyřazených CD? Vyhazovat je nemusíte, hravě si z nich vyrobíte blýskavou disko kouli. Bude to hezká dekorace, ale na zahradě vám také perfektně poslouží jako plašička na ptáky. Ti přiletí, zazpívají, ale hodně rychle zase odletí pryč.

S originální disko koulí proti ptákům likvidujícím naši úrodu (Zdroj: Prima DOMA)

Pokud se vám doma válí nevyužité CD a chcete je místo vyhození ještě nějak využít, pusťte se s námi do výroby třpytivé koule. Můžete si jich vyrobit víc a použít jako dekoraci pro děti na párty nebo jen tak do veselého pokojíčku. A díky blýskavým ploškám může koule perfektně posloužit i jako nástroj pro plašení ptactva. Ti nám sice hezky zpívají, ale také nám nehezky ozobávají úrodu třešní, višní a dalších plodin. Proto ať raději odletí dříve, než stihnout nadělat více škody než užitku.

Potřebný materiál:

  • polystyrenová koule
  • vyřazené CD
  • větší nůžky
  • tavná pistole
  • kousek provázku
Materiál
Materiál pro výrobu plašičky ptáků z CD (Zdroj: Prima DOMA)

Oddělte průhlednou a blýskavou část od sebe. Pomůže CD rozstřihnout, oba díly by se měly samovolně uvolnit od sebe a mechanicky je oddělte.

Dvě půlky CD
Oddělte blýskavou a průhlednou část CD (Zdroj: Prima DOMA)

Nastříhejte třpytivou část CD na malé přibližně stejně velké kousky, ideálně čtverce 1×1 nebo 1,5×1,5 cm podle toho, jak velkou máte kouli z polystyrenu.

Stříhání
Nastříhejte CD na malé stejně velké čtverce (Zdroj: Prima DOMA)

Nastříhané kousky nalepte pomocí tavné pistole na polystyrenovou kouli. Čtverečky lepte těsně jeden vedle druhého tak, abyste vyplnili celou plochu koule.

Lepení kousků na kouli
Nalepte nastříhané kousky CD na polystyrenovou kouli (Zdroj: Prima DOMA)

Hotový třpytivý plašič ptáků pověste pomocí provázku na strom, kde chcete ptáky plašit. A máte hotovo. V zimě pak může sloužit jako dekorace v interiéru.

Recyklujte kovošrot a proměňte jej... třeba v originální sovu

Publikováno: 5. 7. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná