reklama

Do koupelen přichází barvy. Experimentujte, bořte zažité konvence

Viděli jste film Velký Gatsby? Pak víte, o čem je řeč. Původní Art Deco si zakládalo na opulentnosti a okázalosti. Jeho moderní pojetí už je ale jiné. Podívejte se.

i (Zdroj: SIKO)
Do koupelen přichází barvy. Experimentujte, bořte zažité konvence (Zdroj: SIKO)

Koupelny v nových barvách

Koupelny v Art Deco stylu přináší touhu bořit zažité konvence, experimentovat a proměnit obvyklé místo očisty na budoár poskytující požitky pro tělo i duši. Moderní Art Deco styl má rád jednoduché, geometrické tvary, symetrii, sází na eleganci, hladké linie a kvalitní materiály. Zatímco se tělu dostane komfortní péče v podobě prostorného sprchového koutu či pohodlné vany, kvalitní povrchy nábytku, obkladů i sanity hýčkají na dotyk a oko potěší interiér v tlumených odstínech akvarelových barev. Nejde o barvy sladké, ale jemně zastřené a tedy velmi elegantní.

KO moderní art deco pánská Čimelice 1
i (Zdroj: SIKO)
Koupelna v moderním pojetí pro muže

Zvláštní pozornost si zaslouží obložení stěn. Neotřelé kombinace barev, formátů  a dekorů proměňují koupelnu v naprosto jedinečnou oázu relaxace. Vedle hry lesku a matu, skladby populárních obkladů v malých formátech 7,5×40 cm jsme použili terrazzo, které je momentálně velmi trendy záležitostí. Hrát si můžete i s jemností či hrubostí zrn, která jsou v terrazzu použita. Společně s akvarelovými tóny barev vytváří velmi elegantní efekt.

Podívejte se v detailu na jednotlivé zařizovací předmětypo kterých sáhli designéři při zařizování koupelen v tomto stylu. Nás okouzlil koupelnový nábytek v matném provedení. Co na něj říkáte?

KO moderní art deco pánská Čimelice det 2
Koupelnový nábytek v pánské koupelně (Zdroj: SIKO)
Zličín
Koupelnový nábytek v matném provedení (Zdroj: SIKO)

Víte, že:  

  • Jemné pastelové tóny barev dodávají interiéru vzdušnost a výborně si rozumějí s výrazným zlatým nebo černým kovem, jehož účinek příjemně zjemní.
  • Mramorové velkoformátové obklady sofistikovaně podtrhnou luxusní vzhled. Čím větší mají obklady formát, tím lépe na nich vynikne kresba mramoru.
  • Atmosféru budoáru lze podtrhnout osvětlením. Žádoucí je rozptýlené teplé světlo nejlépe z několika zdrojů.
  • V interiéru je samet trendy už nějakou dobu a koncept Moderní Art Deco mu dává příležitost proniknout i do koupelny, například na ručnících a osuškách, které lze v sametovém vzhledu pořídit.
Barevné kombinace designérů
i (Zdroj: SIKO)
Podívejte se na nejlepší barevné kombinace od SIKO designérů, které doporučují koupelnu ve stylu moderní art deco

 

Tip pro vás: Jak se zbavit vodního kamene

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 13. 7. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce