Domácí mazlíčci mohou na dovolenou nejen v tuzemsku, ale i za hranice. Jak si poradit s jejich převozem, na co nezapomenout a na co si dát pozor v parných dnech při cestě do kempu, hotelu, penzionu, nebo na vlastní chalupu?
Cestování s domácími mazlíčky
Při přepravě zvířat je důležité dbát na dodržování pravidel silničního provozu, ale také na jejich pohodlí. Rozhodně není ideální nechat zvíře v autě zcela na volno. Z hlediska bezpečnost a také co se týče případné pokuty. Jak tedy při převozu zvířat v autě neohrozit sebe ani čtyřnohé společníky? Abychom dojeli všichni bezpečně, jsou pro mazlíčky k dispozici celé řady produktů. Lze využít přepravku, klec nebo také popruhy.
Popruhy
Jejich použití je snadné, konec popruhu je kompatibilní se zámkem bezpečnostního pásu, jeho druhý konec připnete na postroj na zvířeti. Nebo je tu varianta přímo kompletního setu i s postrojem.
U malých plemen je zde možnost přepravního boxu na zadních sedačkách, přidělaného tříbodovým pásem. Zde je důležité vybírat kvalitní přepravky, které v případě autonehody udrží vašeho mazlíčka. Pokud jste majiteli větších plemen, je vhodné přemýšlet nad přepravou v zavazadlovém prostoru automobilu.
Přepravky
Typy:
- klec
- autobox/plastová přepravka
- látková přepravka (tzv.: kennelka)
Velikost přepravního boxu vybíráme takovou, aby se v ní zvíře mohlo pohodlně otočit a postavit. Šířka by měla být dvojnásobkem šířky psa, výška by měla odpovídat celkové výšce psa. Samozřejmě musíme myslet na to, aby se přepravka zároveň vešla do kufru auta.
Ať už je zvíře v kleci nebo v přepravce, je vždy vhodné myslet na podložku, která bude snadno omyvatelná, ale zároveň pohodlná. Vhodný může být třeba pelíšek z nepropustného materiálu. Přeprava v přepravním boxu nebo kleci má tu výhodu, že zvíře má svůj prostor, kde si může odpočinout. Zároveň, pokud přepravujeme více zvířat, je to možnost, jak zamezit případnému konfliktu.
Pokud vyrazíme na cestu v teplé dny, je vhodné ji podnikat v ranních hodinách nebo naopak večer. Kdy teploty nejsou tak extrémní. V nejteplejších dnech můžete nabídnout pejskům chladicí podložku, kterou nechávejte pouze na části plochy, kam si zvíře může lehnout, tím mu zajistíte možnost volby. Případně existují i hračky, které lze naplnit vodou, kterou necháte posléze zmrznout. Pejsek, který si s touto hračkou hraje, se tím nejen zabaví, ale zároveň si snižuje tělesnou teplotu.
Víte, jaké nástrahy čekají na pejsky v létě?
Publikováno: 23. 6. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce