reklama

Pára pro voňavé prádlo bez bakterií a alergenů

Taky milujete ten pocit čerstvě vypraného prádla, které voní, je měkké a nezmačkané? A když se po blahodárné koupeli necháte obejmout osuškou tak nadýchanou, jako v luxusním hotelu? Známe tajemství, které zaručí, že takhle budou vaše textilie vypadat po každém praní.

i (Zdroj: Whirlpool)
Pára pro voňavé prádlo bez bakterií a alergenů (Zdroj: Whirlpool)

Znáte tajemství voňavého prádla?

Tím tajemstvím je inteligentní technologie, která sama přizpůsobuje všechny procesy momentální náplni. A pak také pára. Ta vás uchrání před bakteriemi a alergeny, prádlo bude pokaždé voňavé a nadýchané a textilní vlákna oživená a vyrovnaná.

Whirlpool FFD 9448 BCV EE_image (2)
i (Zdroj: Whirlpool)
Vlhké prostředí bez přístupu vzduchu je doslova živnou půdou pro bakterie

Unikátní technologie

Tato technologii rozpozná pomocí senzorů množství vloženého špinavého prádla a s ohledem na zvolený typ tkaniny sama upraví prací cyklus tak, aby byl výsledek dokonalý s minimální spotřebou vody, energie i času. A to i tehdy, když není pračka úplně naplněná. Vyplatí se proto zvolit tu největší pračku, kterou vám prostor dovolí – pohodlně doma vyperete i objemné textilie jako například prošívané deky nebo i textilní pelíšky pro mazlíčky.

Pračky se silou páry

Pokud často zapomínáte a prádlo na vás hodiny čeká v bubnu, nejspíš bude plné nevzhledných, odolných záhybů, bude hrubé a určitě nebude zrovna vonět. Vlhké prostředí bez přístupu vzduchu je totiž doslova živnou půdou pro bakterie, škodlivé plísně a další patogeny, provázející hnilobný proces. Ten začíná už po pár hodinách, kdy prádlo leží nečinně v bubnu. Někdy se přítomnost škodlivých patogenů, které mají na svědomí nevábný odér, projeví až po usušení prádla. Určitě vás nepotěší.

Pára
i (Zdroj: Whirlpool)
Pára vyrovná vlákna, takže se pak prádlo snáze žehlí

Aby se to nestávalo, provzdušňují pračky s jedinečnou inovativní funkcí vyprané prádlo jemnou párou a v pravidelných intervalech otáčejí bubnem na obě strany. Takže prádlo zůstane svěží, měkké a nezmuchlané, dokud jej nevyjmete z pračky, nepověsíte nebo nevložíte do sušičky. A to až šest hodin po skončení pracího cyklu.

Pára navíc vyrovná vlákna, takže se pak prádlo snáze žehlí. Funkci můžete aktivovat na začátku praní nebo kdykoliv v jeho průběhu, když víte, že nestihnete vyprané prádlo hned vyjmout, protože třeba máte naplánovaný hovor nebo jdete na chvíli ven. A také ji můžete kdykoliv zrušit. Tuto skvělou funkci najdete u předem plněných praček, a to jak velkokapacitních s hloubkou 60 a více cm, tak dokonce i úzkých, které potřebují na hloubku jen 43,5 cm. Vyberete si tak, ať už máte doma místa dost, nebo úplně málo.

Voňavé prádlo
i (Zdroj: Whirlpool)
Pára vám skvěle pomůže při péči o znečištěné a potenciálně i infikované prádlo

Pára pro likvidaci bakterií

Pára vám skvěle pomůže při péči o znečištěné a potenciálně i infikované prádlo, ať už jde o utěrky, ručníky, ubrusy nebo běžné oblečení. Některé pračky jsou vybavené (vedle zmíněné funkce pro osvěžení vypraného prádla párou) i samostatnými parními programy. Zvlášť v současné složité situaci přijde vhod program  s funkcí sanitace prádla párou v závěru pracího cyklu, který prádlo hygienicky ošetří a spolehlivě zlikviduje až 99,9 % bakterií a dalších škodlivých organismů včetně alergenů.

Funkce pro osvěžení suchého prádla

Užitečná je i funkce osvěžení suchého prádla jemnou párou u předem plněných praček – za pár minut je vše hotovo a textilie jsou měkké, načechrané a zbavené případných pachů. Hodí se to u krátce nošeného, ale jinak čistého prádla, které je zbytečné znova prát, nebo když pospícháte a celý prací cyklus byste nestihli. Nebo pro osvěžení sezonních textilií, které byly dlouho uložené ve skříni.

Pračka
i (Zdroj: Whirlpool)
Hlasitost pračky se pohybuje na úrovni šepotu

Osvěžení vypraného prádla

Funkci pro osvěžování vypraného prádla, které nemůžete hned po vyprání vyjmout a pověsit, nabízejí dokonce i vrchem plněné pračky. Využívají podobně znějící funkci FreshCare – i ta bude udržovat vyprané prádlo v perfektní kondici, dokud jej nevyjmete z bubnu, a to jemnými otáčivými pohyby bubnu až 6 hodin po doprání. Výsledkem této jemné rotace je pohyb vzduchu ve vláknech. I tento proces zabraňuje množení bakterií a pomačkání prádla a usnadňuje žehlení. Když uvidíte u vrchem plněných praček magické slovo ZEN, znamená to, že jsou poháněné nejpokročilejším účinným a spolehlivým indukčním motorem s přímým pohonem a velmi dlouhou zárukou 20 let (po registraci). Možná je ani neuslyšíte, protože hlasitost se pohybuje na úrovni šepotu. Navíc jsou úsporné i co do spotřeby elektřiny.

Jak na snadné žehlení s ohromujícím výsledkem?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 29. 6. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce