reklama

Letní povlečení, které vás přenese na dovolenou

Co má společného povlečení a dovolená? Na dovolené se nám většinou spí krásně. Samozřejmě je to hlavně proto, že na chvíli zapomeneme na stres každodenního života. Atmosféru dovolené ve své ložnici můžete přiblížit alespoň novým povlečením s letními motivy.

i (Zdroj: Kvalitex)
Letní povlečení, které vás přenese na dovolenou (Zdroj: Kvalitex)

Univerzální bavlna

Univerzální rada zní: lůžkoviny, které přijdou do přímého kontaktu s pokožkou, by měly být převážně z přírodních materiálů. 100 % bavlna dobře saje a je prodyšná, dnešní bavlněné materiály se navíc vyrábějí z jemnějších přízí a jsou tak velmi příjemné na omak.

Loznice_Mendis
Hřejivě žluté tóny připomínají barvu letního slunce. Umí prozářit ložnici a zvednout náladu (Zdroj: Kvalitex)
Loznice_Zahira
Etnické motivy vzdálených kultur vás možná ve snech přenesou do Aztécké říše nebo na marocký súk (Zdroj: Kvalitex)

Bavlněný satén

I bavlna má různé úpravy, na léto odborník doporučuje ložní povlečení z bavlněného saténu. Jeho omak se přibližuje až k hedvábnému díky použití velmi jemných přízí. Ideální gramáž tkaniny je u letního povlečení 110 g/m2. Nesmíme zapomenout ani na prostěradla, pro horké letní noci jsou nejvhodnější ta z jersey pleteniny nebo opět z bavlněného saténu.

Kvalitex_Vintage
i (Zdroj: Kvalitex)
Jako u moře. Modrá dokáže pocitově ochladit a bude vám připomínat uklidňující barvu oceánu

Správná péče zachová vlastnosti vašeho povlečení a prodlouží jeho životnost. Mějte na paměti, že pro zničení roztočů a bakterií je důležité povlečení prát na 60 °C a s kvalitním pracím práškem. Povlečení je možné i sušit v sušičce, pozor však na přesušení, které prádlu neprospívá. Raději zvolte delší program s nižší teplotou sušení. Vynechat můžete i žehlení.

Kvalitex_Serena
Jemné pastelové tóny vás přenesou na rozkvetlou letní louku (Zdroj: Kvalitex)
Kvalitex_Tropicana1
Jako v džungli. Motivy tropických rostlin nadchnou milovníky opravdové exotiky i aktuálního trendu „urban jungle” neboli městské džungle (Zdroj: Kvalitex)

Vyrobte si ekologický gel na praní

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 22. 6. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce