reklama

Kam na výlet: Volarské slavnosti dřeva

Velkolepá kulturní akce s lidovým trhem a šumavským bálem pod širým nebem, to je Slavnost dřeva ve Volarech. Čekají vás dva dny naplněné vůní dřeva, historickými řemesly, lidovým trhem, kulturním programem, přátelskou atmosférou, dobrým jídlem a pitím.

Volary

19.–20. srpna (9–16 hodin)

Od roku 1993 se ve Volarech pravidelně konají Slavnosti dřeva, kde několik desítek řemeslníků předvádí stará, mnohdy již téměř zapomenutá řemesla. Součástí slavností jsou také koncerty, dřevorubecká soutěž Euro Jack, pohádková divadelní představení, šermířská vystoupení, ohňostroj i zábavná soutěž o putovní dřevák. Té se kromě místních účastní družstva z partnerských měst z Rakouska a Německa.

Kam na výlet: Volarské slavnosti dřeva 1
Kam na výlet: Volarské slavnosti dřeva 1 (Zdroj: Volarské slavnosti dřeva)


Každý rok se navíc koná pokus o překonání rekordu v počtu účastníků Slavností dřeva v dřevěné obuvi. Kromě stovek lidí v dřevácích se mezi účastníky už dokonce objevil i pes, kobyla či vozítko Velorex.

Kam na výlet: Volarské slavnosti dřeva 3
Kam na výlet: Volarské slavnosti dřeva 3 (Zdroj: Volarské slavnosti dřeva)

Další částí programu je mezinárodní zábavná sportovní soutěž o putovní dřevák. V pěti disciplínách soutěží s naším sportovním družstvem čtyřčlenná družstva z partnerských měst z Rakouska a Německa. Tato mezinárodní soutěž, Šumavský bál pod širým nebem, pokus o překonání již vytvořeného rekordu, lidový trh a předvádění starých řemesel jsou pravidelnou součástí programu. Ale každý rok jsou slavnosti dřeva i přínosem společenským. Např. vysvěcení a zavěšení tří nových zvonů do věže kostela sv. Kateřiny, přijetí praporu města, insignií města, otevření nového dětského hřiště apod.

Publikováno: 18. 8. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce