reklama

Pět věcí, které by neměly v domově snů chybět

Všichni máme v hlavě představu o svém vysněném domově, ale kolik z nás si skutečně najde čas a prostředky, abychom tento sen uskutečnili? Je to proces, který si žádá čas a úsilí, ale může se do něj pustit každý. Stačí si udělat představu o tom, co chcete, a hned poznáte, nakolik jsou vaše sny splnitelné. Nevíte, kde začít? Připravili jsme si pro vás pět našich nejoblíbenějších věcí, na které se teď spolu podíváme. Řekněte si v duchu, co si o nich myslíte, a pak je začleňte do vize svého vysněného domu

i (Zdroj: Depositphotos)
Jaký máte svůj vysněný domov? (Zdroj: Depositphotos)

Průchozí šatny jsou ideální třešničkou na dortu

Pokud chcete navrhnout dokonalou šatnu, nejlepší bude, když se zaměříte na maximalizaci úložného prostoru. Průchozí šatna vám poskytne dokonalou kombinaci prostoru a úložných prostor, a pokud k projektu přistoupíte chytře, můžete do ní dostat i přirozené světlo. Je to ideální volba pro ty z vás, kteří si chtějí dát záležet na vytvoření osobitého stylu, který bude čistě o vás. Není nad to, když nemáte na výběr, a musíte prostě vypadat skvěle.

Herna jako ideální místo pro zábavu

Když chcete vstřebat pravidla blackjacku, dobýt svět s Monopoly nebo vyřešit nějakou záhadu v Cluedu, proč to neudělat stylově? Hrát u kuchyňského stolu je sice fajn, ale po čase se to omrzí, když po vás věčně někdo chce, abyste to uklidili. Tajemství spočívá v tom, že si pořídíte účelově zařízenou hernu, která bude vždy připravena na to, abyste si v ní spolu s přáteli mohli zahrát skvělou partičku čehokoli. Až si ji zařídíte a vyzdobíte k obrazu svému, zjistíte, že se brzy stane prostorem, bez kterého si nedokážete představit život.

Pokoj
i (Zdroj: pexels.com)
Dům snů si zařiďte podle svých představ

Zahrady s krajinářskou úpravou okamžitě upoutají pozornost

Kdo chce ze svého domova vytěžit maximum, nesmí skončit u interiéru. Stejně důležité jsou i venkovní prostory. Jistě, nebudete v nich trávit tolik času jako v kuchyni nebo v obývacím pokoji, ale i tak hrají nezanedbatelnou roli. Zahrada je váš hlavní výhled. Vidíte ji každý den, když se vracíte domů, a je to místo, kde budete chtít trávit letní měsíce. Víceúrovňové zahrady jsou teď v kurzu, protože rozdělují prostor a nabízejí více možností. Dejte si tu práci a zamyslete se, jak by se daly zelené plochy využít co nejlépe. Ve výsledku budete rádi.

Zahrada
i (Zdroj: Depositphotos)
Zahrada je váš výhled

Okna od podlahy ke stropu jsou v létě nádherná

Ještě si musíme říct něco o přirozeném světle. Právě to vám zvedne náladu, vytvoří inspirativní atmosféru a udá tón pro zbytek dne. Pokud patříte k těm, kteří si chtějí při východu slunce vychutnat šálek čerstvé kávy, určitě popřemýšlejte o oknech od podlahy ke stropu. Představují moderní, současný a lehce minimalistický způsob, jak propojit interiér s venkovními prostory. Pokud trefíte tu správnou rovnováhu, zjistíte, že vlastně zapadnou jako chybějící kus skládačky, který váš vysněný domov spojí přesně tím správným způsobem.

Vysoká okna
i (Zdroj: pexels.com)
Okna od podlahy ke stropu propouštějí dostatek světla do místnosti

Otevřený oheň je v zimních měsících inspirativní volbou

Žádný článek o domově snů by nebyl úplný, kdybychom nezmínili otevřený krb. Otevřený oheň nádherně praská po celou noc a vy se můžete pohodlně usadit a dát si nohy nahoru. A nejen to. Jedná se také o efektivní a cenově dostupný způsob, jak vytápět hlavní společenské prostory, když se bavíte se svými hosty a užíváte si nezapomenutelný večer. Naprosto ideální, když chcete předvést svůj vysněný dům v celé jeho kráse.

Krb
i (Zdroj: Depositphotos)
Otevřený oheň nádherně praská po celou noc

Myšlenky na závěr

Váš vysněný domov se nestane skutečností, pokud si ho nejprve nezačnete představovat. Když věnujete dostatek času přemýšlení o věcech, které chcete, a o tom, jak se k sobě hodí, můžete si vytvořit představu, jak to bude vypadat. Pak můžete začít kontaktovat řemeslníky a vše do sebe začne pomalu zapadat. Příjemnou zábavu!

A k vysněnému domu si pořiďte také psíka

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 7. 6. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce