reklama

Užijte si letošní léto s vířivkou

Pandemie covidu řádně zamíchala nejen našimi životy, ale v mnoha případech narušila plány na letošní dovolenou. Vycestovat k moři se může pro někoho jevit jako zbytečné riziko, ale strávit dovolenou na nafukovací matraci na rybníku za vsí také není to pravé ořechové. Investujte peníze za zahraniční dovolenou do vlastní vířivky a užijete si takový relax, že vám jej budou ostatní jen závidět. A od nás se dozvíte, jak se o vířivku starat a jak v ní udržovat průzračně čistou vodu.

i (Zdroj: Depositphotos)
Užijte si letošní léto s vířivkou (Zdroj: Depositphotos)

Sen o vířivce

Vířivka na zahradě nebo na terase je snem asi každého. Pořizovací ceny jsou ale většinou astronomické, což nás od koupě vířivky většinou odradí. A přitom domácí wellness může být řešením v dnech, kdy nám slunce nepřeje a teplota venkovních koupališť je pouze pro otužilce. Používání vířivky je přitom blahodárné pro naše zdraví, protože uvolňuje namožené svaly, zklidňuje mysl a odbourává stres.

Domácí vířivka je ideální variantou příjemného relaxu i bez nutnosti navštěvovat velká wellness centra. Odpadnou vám starosti s rezervací, nedostatkem soukromí nebo časovým presem. 

Vířivka
i (Zdroj: Prima DOMA)
Nafukovací vířivka je mobilní a lze jí umístit prakticky všude

Nemusíme však hned na zahradě kopat jámu na klasickou, zapuštěnou vířivku. Můžeme si stejně dobře užít ve vířivce mobilní, která je nafukovací. S nafukovací vířivkou je také podstatně méně práce a je snáze udržovatelná.

Největší nafukovací vířivky pak pojmou až 8 osob najednou. Vybírat pak můžeme podle tvaru vířivky kulaté, čtvercové nebo osmiboké. Velkou výhodou je také skutečnost, že taková vířivka se dá umístit i do místnosti, takže při troše recese si můžeme užít příjemný relax třeba v obývacím pokoji při sledování televize. Vířivky je možné umístit opravdu kamkoliv, kde máme přívod vody a elektřiny, ať už to jsou vnitřní prostory našeho domu nebo terasa, a v létě je samozřejmě ideální využívat vířivku třeba na zahradě.

Vířivky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Můžete si vybrat ze tří různých tvarů vířivek

Montáž

Montáž nafukovací vířivky je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné stavební úpravy. Základem je nalézt co nejrovnější povrch, na který vířivku umístíme. Dále budeme potřebovat přívod elektrické energie - vířivka se napojuje na klasickou zásuvku na 220 V. Po zapojení do zásuvky pak téměř veškerá naše práce končí, neboť vířivky jsou samonafukovací. Jakmile se vířivka nafoukne, zbývá nám jen napustit do ní vodu. 

Nafukování
i (Zdroj: Prima DOMA)
Vířivka je samonafukovací

Moderní nafukovací vířivky v sobě spojují prvky bazénů a luxusních zapuštěných vířivek. Disponují řadou trysek, které promění naše relaxování v úžasný požitek a jemnou vodní masáž. Kromě toho je pořizovací cena na rozdíl od luxusních pevných vířivek velmi příjemná a dostupná. 

Po skončení sezóny pak vířivku jednoduše a pohodlně vypustíte, vysušíte a složíte do obalu, který je součástí vířivky, a vše uložíte třeba so regálu v garáži nebo ve sklepě. Nezabírá příliš mnoho místa.

Skládání
i (Zdroj: Prima DOMA)
Vířivku jednoduše vypustíte a uložíte do obalu

Péče

Správná péče o vodu ve vířivce pak není odlišná od péče v bazénu. Pro čistou a nezávadnou vodu ve vířivce je potřeba používat bazénovou chemii. Díky ní se voda nebude kazit, nebudou se v ní množit řasy a bakterie a my si můžeme koupání užít bez obav z možného rizika. Ideální pH kontrolujeme pomocí lakmusových papírků.

Displej
i (Zdroj: Prima DOMA)
Díky digitálnímu displeji budete přesně vědět, kolik stupňů voda ve vířivce má

Je určitě dobré vířivku během sezóny několikrát zcela vypustit, vyčistit a znovu uvést do provozu. Kromě bazénové chemie neuškodí mít při čistění vířivky po ruce čistící pomůcky (hladinová síťka nebo stěnový kartáč), které jsou ve specializovaných prodejnách k dostání. 

Chemie
i (Zdroj: Prima DOMA)
Použitím bazénové chemie prodloužíte kvalitu vody

Mobilní nafukovací vířivky jsou dodávány také s krytem, který je opatřen přezkami a zámečky. Díky tomu se nemusíme obávat o zdraví či dokonce životy malých dětí nebo domácích mazlíčků. 

Publikováno: 24. 5. 2021, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová