reklama

Jak se bydlí v malém bytě s malými skladovacími prostory?

Malý byt znamená i malé místnosti a v nich malé skladovací prostory. Uživatel takového bytu má v podstatě dvě možnosti. Buď žít opravdu minimalisticky, anebo si vytvořit další skladovací prostory v podobě nejrůznějších úložných boxů. A slyšeli jste už o skládacím nábytku? S ním se dá v malém bytě doslova čarovat.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Jak se bydlí v malém bytě s malými skladovacími prostory? (Zdroj: Prima DOMA)

Skladovací prostory v malém bytě

Malý byt má své výhody, ale i nevýhody. A jednou z těchto nevýhod jsou i omezené skladovací prostory. Malý byt nenafouknete a přebytečné oblečení nebo knihy si k sousedům také nosit nebudete. A pokud se nechcete svých oblíbených předmětů vzdát a žít opravdu minimalisticky, musíte si další skladovací prostory udělat.

Řešením můžou být třeba úložné boxy nebo skládací nábytek.

Skládání
i (Zdroj: Prima DOMA)
Látkové úložné boxy s kartonovým vnitřkem jsou velmi praktické

V kuchyni lze využít praktické pořadače do šuplíků, a pokud používáte kuchyni zároveň i jako spíž či komoru, budete zde nejspíš skladovat i čistící prostředky. A kam uložit neskladný kbelík na vytírání? Pořiďte si místo klasického plastového kbelíku praktický skládací. Tento kbelík jednoduše složíte do sebe a snadno jej vsunete do skříňky i nastojato.

Kbelík
Skládací plastovo gumový kbelík ušetří spoustu místa (Zdroj: Prima DOMA)
Uklizení
Složený kbelík se nám pohodlně vejde do přihrádky ve skříni (Zdroj: Prima DOMA)

S úsporou místa pomohou také skládací židle. Zapomeňte na nepraktické hliníkové konstrukce, potažené látkou, které se složí přesně v okamžiku, kdy si do nich sednete. Dnes jsou v módě celodřevěné a designově velmi hezké skládací židle, které se po složení pohodlně vejdou třeba pod postel. Vejdou se i na malý balkon a nepřekážejí, pokud chcete v malé místnosti rozložit gauč pro návštěvu.

Židle
i (Zdroj: Prima DOMA)
Skládací židle využijete doma i na balkoně

Pořídíte-li si k židlím i měkké podsedáky, nezapomeňte na úložný box v jejich rozměru, abyste mohli podsedáky pohodlně uložit. Skládací úložné boxy jsou plastové nebo kartonové, potažené omyvatelnou látkou. Jsou ideální jako úložiště do šatních skříní nebo samostatných šaten na drobné= oblečení nebo módní doplňky. 

Kromě oblečení lze do boxů ukládat dětské hračky, potraviny nebo čistící prostředky. Jsou použitelné vlastně téměř na cokoliv. Ve složeném stavu pak nepřekáží a navrstvené na sobě je můžete mít po ruce ve skříni nebo pod postelí.

Hračky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Na drobné hračky jsou úložné boxy jako dělané

Velkou úsporu představují posuvné dveře. Můžete díky nim pohodlně využít i prostor okolo dveří, který by jindy kvůli otevírání musel zůstat prázdný. 

V koupelně nebo na wc využijete velmi praktický úložný box na kolečkách. Protože koupelny většinou disponují tisíci drobných potřeb, ať jsou to kosmetické přípravky, vlasové sponky a gumičky, šampony a mýdla nebo i čistící prostředky, které nelze uklidit jinam, potřebujeme všechny tyto pomůcky mít přehledně uspořádané a po ruce. Šikovný box, který je dostatečně hluboký, ale úzký se vejde pod umyvadlo či vedle záchodové mísy. Úložný box má oddělitelnou přihrádku na drobnosti a pevně uzavíratelné víko, aby se dovnitř nedostaly malé děti nebo domácí mazlíčci.

Skříňka
Skříňka je dostatečně hluboká, aby se do ní vešly třeba čistící prostředky (Zdroj: Prima DOMA)
Víko
Praktická skříňka je vybavena pevným víkem (Zdroj: Prima DOMA)

Možností ukládání předmětů denní potřeby v malém bytě je spousta, a právě díky úložným boxům a skládacímu nábytku se nebudeme doma cítit stísněně, ale volně a pohodlně.

Přihrádka
i (Zdroj: Prima DOMA)
Skříňka s přihrádkou je využitelná na drobnosti v koupelně nebo na wc

Inspirujte vychytávkami do malého bytu:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 22. 5. 2021, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová