reklama

Vyrobte pro psy hračky domácí značky

Zabavit aktivního čtyřnožce, to může být docela dřina. Gumové hračky pro psy, které navíc něco stojí, rozcupuje během pár minut, a hned by chtěl něco dalšího. Co s tím? Posbírejte doma kousky flísu a pojďte psímu svěřenci vytvořit kvalitní výtvor na hraní!

i (Zdroj: Prima DOMA)
Kobereček z flísu patří mezi interaktivní hračky pro psy (Zdroj: Prima DOMA)

Na fyzické aktivity pejskovi vyrobte něco hodně pevného, navíc pěkného, a k tomu ještě třeba interaktivní hračku, která zaměstná mozek a povzbudí čichací psí touhy.

Co je třeba na výrobu přetahovací hračky pro psa

  • zbytky flísu třeba ze staré mikiny nebo jiné netřepivé látky
  • nůžky

Prostříhejte se k hračce pro psa!

Z různě barevných kousků flísu nastříháme čtyři stejně dlouhé pruhy. Měly by být dostatečně široké, nejméně 15 cm, to aby byla budoucí hračka skutečně bytelná a hodila se i pro větší psy. K tomu vystřihneme ještě tři malé proužky, které budou sloužit na zafixování hračky.

Stříhání látky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Základem hračky pro psa jsou pruhy z flísu, nejdřív se tedy bude stříhat

Zkouška pružnosti: Taháme!

Když jsou široké pruhy připraveny, spojíme je konci a pořádně je vytáhneme do délky. Po roztažení svážeme pruhy asi 30 cm od konce připraveným úzkým proužkem. Pořádně jej utáhněte, konce odstřihněte.

Natažení flísových pruhů
i (Zdroj: Prima DOMA)
Flís je nejdřív nutné vytáhnout do délky

Očko k očku a ještě dál!

Čtyři pruhy si u svázané části rozdělte na čtyři samostatné části. Jeden pruh se dá dozadu, druhý dopředu – vzniknou dvě očka, kterými se pak protáhnou další pruhy. Jinak řečeno, jeden pruh přehodíte přes ten vedlejší a ten poslední provléknete pod tím prvním. Výsledkem je krásný vzor, čtvercový uzel. Postup se znovu opakuje dál a dál. Dopleteno máte v momentě, kdy na obou stranách zůstává volných zhruba 30 cm flísových proužků.

Utažení uzlu
i (Zdroj: Prima DOMA)
První uzlík se může jevit jako trochu komplikovaný, pak už to půjde samo

Utahujte pořádně!

Budoucí hračku následně ohnete, vznikne ouško, jehož konce spojíte druhým připraveným proužkem. Potom vám zůstane osm pruhů, takže spojíte vždy dva a dva a doplétáte podle stejného principu. Dvojité pruhy se splétají hůř, jsou silnější, takže je nutné je pořádně utahovat, aby dílko dlouho sloužilo. Konce potom opět svážete  připraveným proužkem. A máte hotovo, hračka pro psa na přetahovanou, která něco vydrží, je na světě!

Hotová hračka
i (Zdroj: Prima DOMA)
Doplést, zavázat, zastřihnout a hračka je hotová!

Bude to chtít hodně proužků!

Ze zbytků flísu nastříháte tentokrát tenké a krátké proužky. Opět by měly mít stejnou délku, ale v tomto případě jich bude potřeba opravdu hodně, podle velikosti gumové podložky klidně i sto.

Zavázání pruhu
i (Zdroj: Prima DOMA)
Kousky flísu se upevňují ke gumové rohožce

Vypusťte psy, hračka je připravena!

Jednotlivé proužky upevňujte na uzlík do oček gumové podložky. Jakmile pokryjete celou podložku, umístěte mezi kousky flísu psí dobroty. Piškoty, granule, cokoliv, co má ten váš psí kamarád rád a co bude nadšeně hledat. I kdyby váš pes nakonec nejevil o kobereček pamlskovník až takový zájem, vám zůstane vám alespoň krásná dekorace. Pravděpodobnější je ale to, že v něm bude chtít pořád odhalovat nové cesty k dobrotám.

Vložení granulí
i (Zdroj: Prima DOMA)
Granule se rozmístí mezi třásně a pak už stačí jen přivolat psího mlsala

Pár slov o flísu

  • Klasický flís je silně počesaná polyesterová tkanina. Tak jako další podobné materiály je silně hořlavý, rád elektrizuje a dělá žmolky, na tvoření je však společně s filcem ideální. Netřepí se, nemačká, je odolný a zároveň měkký.
  • Oblíbený je také extra hřejivý flaušový flís nebo specialita známá jako Polar Fleece, druh flísu, který se stal v podstatě druhou kůží pro všechny milovníky outdoorových sportů. Je lehký a zároveň odolný proti větru a dešti. Jestli máte při ruce nějaké zbytky, můžete z nich vytvořit i venkovní dekorace.
  • Existuje také bavlněný flís, přírodní varianta tkaniny obsahující až 80 % bavlny. Z té se nejčastěji vyrábí hračky a dečky pro děti.

Hračku pro psa můžete vyrobit i ze starého trika:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 10. 5. 2021, Autor: Iva Dušková Zemánková, Profil autora: Iva Dušková Zemánková