reklama

Domácí tabule aneb Jak dětem vykouzlit koutek, kde si mohou beztrestně malovat

Máte neposednou uličnici, která pořád kreslí po stěnách nebo předškoláka, který se už nemůže dočkat na první školní den? Vyrobte jim doma tabuli, na kterou si křídou mohou napsat první písmenka nebo namalovat, co se jim líbí. Mokrým hadrem nebo houbou pak plochu otřete a tabule bude opět čistá. Funguje to zkrátka přesně tak, jak jste zvyklí ze školních lavic. Stačí natřít tabulovou barvou stěnu v dětském pokoji, dveře, skříň nebo třeba vrata na zahradě. Je jen na vás, kde dětem domácí tabuli uděláte.

Co budete potřebovat

  • tabulovou barvu Balakryl (černou nebo zelenou)
  • štětec  
  • váleček
  • brusný papír na dřevo

Jak budete postupovat

1. krok

Správná příprava povrchu je základní předpoklad pro dokonalý výsledek při natírání jakýchkoliv podkladů. Pokud se jedná o renovaci starého nátěru, který je nesoudržný, poškozený a loupe se, zbruste jej brusným papírem až na dřevo. Podklad musí být před nátěrem suchý, hladký, bez prachu, a mastnoty.

Domácí školní tabule 2
Domácí školní tabule 2 (Zdroj: Balakryl)

2. krok

Na připravený podklad aplikujte první vrstvu vodou ředitelné tabulové barvy po směru vláken dřeva. Nátěr nechte důkladně zaschnout (asi 3 hodiny) a pak lehce přebruste. Před druhým nátěrem musí být povrch dostatečně suchý.

Domácí školní tabule 3
Domácí školní tabule 3 (Zdroj: Balakryl)

3. krok

Druhý nátěr je zcela suchý po 4–6 hodinách, takže psát na svou novou tabuli mohou vaše ratolesti hned druhý den. Během aplikace a ani po zaschnutí tabulová barva nezapáchá; vytvoří hladký, matný povrch, na který lze psát nebo kreslit běžnou školní křídou. 

Domácí školní tabule 3
Domácí školní tabule 3 (Zdroj: Balakryl)

Pokud máte nadějného stolního tenistu, tak vězte, že tímto způsobem perfektně obnovíte i pingpongový stůl.

Publikováno: 4. 8. 2017, Autor: Lenka Valjentová , Profil autora: Lenka Valjentová