reklama

Koupelny inspirované přírodou

Současným trendem v zařizování nejen koupelen, ale celých interiérů našich domovů, je příroda a vše, čím nás inspiruje. Přináší nadčasový přístup k bydlení, atmosféru klidu a pohodlí i jistý minimalismus. Převládají zemité tóny, střídmé barvy, přírodní materiály, světlé dřevo... Nestrhávají na sebe výraznou pozornost, a přesto mají svůj osobitý půvab. Originalitu podtrhují neotřelé kombinace různých materiálů a jejich struktur.

i (Zdroj: Siko Koupelny )
Dekor dřeva ve světlých neutrálních odstínech působí měkce (Zdroj: Siko Koupelny )

Dotek tropů

Inspirace tropickými květy a rostlinami dnes vévodí dekorům mnoha stylových stěn nejen v koupelnách, ale i v  dalších místnostech domu. Bez ohledu na jejich velikost. Tropický vzor na stěně je skvělý způsob, jak přivítat a ohromit každého, kdo do takového interiéru vstoupí. Ať už vám výrazný vzor připomíná krásu tropické přírody, rozkvetlou botanickou zahradu nebo džungli, pokaždé bude výborně fungovat s čistými liniemi, bílou a moderním stylem.

Vhodným doplňkem výrazného vzoru je bezesporu dřevo. Kombinací dekoru tropických květů se dřevem, jeho kresbou i originální skladbou, zdůrazníte jeho krásu. Vytvoříte silný kontrast. Tlumená paleta barev dekoru tropických květů mu dodá propracovanější vzhled.

Náš tip: Nadčasový nábytek ze série Naturel Oxo Multi je jako stvořený pro originální interiér. Dbejte na detaily, proto i umyvadlovou baterii volte takovou, která bude odpovídat zbytku koupelny, ty od Swiss Aqua Technologies s dřevěným prvkem jsou skvělé.

Koupelna květinová
Tropický vzor na stěně je skvělý způsob, jak přivítat a ohromit každého, kdo do takového interiéru vstoupí (Zdroj: Siko Koupelny )
Umyvadlo se zrcadlem
Inspirace tropickými květy a rostlinami dnes vévodí dekorům (Zdroj: Siko Koupelny )

Zasloužíte si relax

Zapůsobit lze i bez křiklavých prvků. Dekor dřeva ve světlých neutrálních odstínech působí měkce, zabydleně a domácky. Má schop­nost zklidnit mysl i oko, a nestárne. Tato koupel­na důmyslně kombinuje řadu ploch v podobném barevném tónu, ovšem odlišných na dotek. Právě odlišné textury jsou důležitým faktorem, který zásadním způsobem ovlivňuje vyznění barevně neutrálního inte­riéru. Přidávají mu na vizuální a dotykové zajímavosti, podílejí se na celkové atmosféře.

Dřevěná koupelna vana
i (Zdroj: Siko Koupelny )
Odlišné textury jsou důležitým faktorem

Náš tip:  Nemalou zásluhu na výjimečném vyznění textur v tomto stylovém řešení koupelny mají především obklady ze série Comfort G Beige a obklad lamelového vzhledu je JAPON ROBLE. Abychom nezůstali jen u obkladů stěn, zaměříme pozornosti i na vodovodní baterie. Detaily dělají celek. Originalitu celého prostoru bezesporu dotváří i umyvadlová a vanová baterie ze série Fusion od Swiss Aqua Technologies, Ty, které jsme použili v této koupelně, mají originální páky z bílého skla. 

Čeká vás rekonstrukce interiéru vašeho domu či bytu? Zařizujete novostavbu? Nechte se inspirovat stylově zařízenými koupelnami v Siku. S koordinací celého projektu vám pomůže Siko projektový konzultant. Zajistí pro vás  vše potřebné napříč sortimenty - pro koupelny, kuchyně, interiérové dveře a nově i podlahy.  Na  vše  dohlédne, bude koordinovat jednotlivé kroky a  zajistí, aby vše stylově ladilo.  Bude vaší pravou rukou po  celou dobu řešení vašeho projektu. Zbaví vás starostí spojených se zajišťováním řady potřebných kroků a  ušetří čas. Budete mít jistotu, že něco tak důležitého,  jako  je  zařizování  interiéru  vašeho  domova,  má  v  rukou  odborník, kterému můžete důvěřovat.

Publikováno: 15. 5. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce