reklama

Jednoduchá velikonoční dekorace za pár minut

Předvelikonoční shon a touha mít pečlivě uklizeno nás mohou dovést k tomu, že si zapomeneme vytvořit vhodnou velikonoční dekoraci. Ale nic není ztraceno, jednoduchou dekoraci doma stihneme vytvořit doslova za pár minut.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Jednoduchá velikonoční dekorace za pár minut (Zdroj: Prima DOMA)

Výroba velikonoční dekorace za pár minut

Velikonoce jsou opět tu, a pokud jste zjistili, že máte sice dokonale uklizeno a napečeno, ale chybí vám velikonoční dekorace, nevěšte hlavu. Máme pro vás několik tipů na originální velikonoční dekoraci, kterou stihneme vyrobit dříve, než vám vystydne odpolední káva.

Ječmen
i (Zdroj: Prima DOMA)
Na vyklíčení ječmene budeme potřebovat 10 dní

Co budeme potřebovat?

  • skořápky od vajíček
  • obal na vajíčka
  • čajové svíčky
  • mech
  • větvičky
  • čerstvé květiny (lze nahradit i sušenými)
  • kůru
  • křepelčí vajíčka
  • naklíčené osení
  • tavná pistole
Mech
i (Zdroj: Prima DOMA)
V obchodě seženeme i mech barvený

Postup

Základem první dekorace bude prázdný obal od vajíček. Je jedno, zda to bude obal od 6, 10 nebo 30 vajec. Do obalu sem tam naklademe rozklepnuté a vysušené skořápky z vajec, snažíme se použít ty nejcelistvější a největší. Do skořápek nasypeme trochu zeminy a do ní vložíme několik zrn ječmene. Zde je nutné si pamatovat, že ječmen klíčí asi 10 dní, takže pokud si na dekoraci vzpomeneme v sobotu před Velikonocemi, musíme si již sehnat naklíčené osení. Osení můžeme nahradit i čerstvými bylinkami, např. řeřichou nebo pažitkou. Stejnou službu nám udělá i třeba kočičí tráva.

Skořápky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Skořápky od vajec nevyhazujte, budou se hodit na dekoraci

Další prázdná místa v obalu zaplníme mechem a dalšími prázdnými skořápkami, do kterých umístíme čajové svíčky. Místo čajových svíček se dají sehnat i svíčky ve tvaru vajíček.

Svíčky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Čajové svíčky dáme do skořápek bez jejich původního obalu

Na mech pak položíme křepelčí vajíčka, čerstvé květy, větvičky nebo další přírodní dekorace, které se dají nasbírat při procházce do přírody. Pamatujme si ale, že přírodní materiály, které si domů nosíme, mohou být chráněné nebo se nacházejí na místech v soukromém vlastnictví. Neměli bychom tedy lesy a louky "drancovat" a odnášet odtud všechno, co nám přijde pod ruku.

Křepelčí vajíčka
i (Zdroj: Prima DOMA)
Křepelčí vajíčka jsou zdrojem cenných látek

Po okrajích obalu na vajíčka pak lze tavnou pistolí přilepit další kousky mechu nebo pár větviček, abychom nevzhledný kartonový obal zakryli. A máme hotovo.

Velikonoce ve sklenici

Zastánci minimalismu jistě ocení zajímavý nápad velikonoční dekorace ve sklenici. Stačí nám k tomu jakákoliv průhledná sklenice nebo mísa. Na dno umístíme trochu mechu (můžeme použít i barvený z obchodu), na něj pak ve skořápce trochu vyklíčeného osení a celou kompozici doplníme barevnou stužkou nebo zápichem.

Osení
Pokud nestihnete osení včas zasít, kupte si již vyklíčené (Zdroj: Prima DOMA)
Minimalismus
I minimalisticky pojmutá dekorace má své kouzlo (Zdroj: Prima DOMA)

Dekorace ve znamení dřeva

Pro milovníky dekorací s přídavkem dřeva tu pak máme jednoduchou dekoraci na dřevěném polínku nebo na větším kusu kůry. Zde budeme potřebovat tavnou pistoli. 

Dřevo
Dekorace na kusu kůry nebo polínku působí velmi uvolněně (Zdroj: Prima DOMA)
Ozdoba
Skořápky s osením na kůru nalepíme tavnou pistolí (Zdroj: Prima DOMA)

Tavnou pistolí na kůru nebo polínko přilepíme skořápky s osením, poklademe kousky mechu, případně doplníme o svíčky či větvičky, květiny a další přírodniny. Celá dekorace pak bude lehká, ryze přírodní a bude působit velmi přirozeně.

Publikováno: 5. 4. 2021, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová