reklama

Jak si vyrobit veselý přívěsek ve tvaru zajíčka?

Výroba nejrůznějších přívěsků na klíče nebo jiné předměty, které používáme, je v těchto dnech vytržením z nudy všedních dnů pro naše děti. Nabídněte jim nějaký nápad a nechte je, aby samy vytvořily třeba veselý přívěsek ve tvaru zajíce, kterým si o něco víc připomenou Velikonoce.

Jak si vyrobit veselý přívěsek ve tvaru zajíčka? (Zdroj: Prima DOMA)

Přívěsek ve tvaru velikonočního zajíce

Děti jsou vždycky rády, pokud vám mohou vyrobit nějakou maličkost, která vás potěší. A protože jsou tu Velikonoce, můžeme jim zadat výrobu jednoduchého, ale veselého přívěsku ve tvaru zajíčka. Nepotřebují k tomu žádné zvláštní dovednosti, a protože budou pracovat s tavnou pistolí, měli bychom je kontrolovat, aby si nepřivodily zranění.

Pomůcky:

  • velké dřevěné korálky
  • proužek kůže
  • fixy
  • tavná pistole
Potřeby
Připravte si dřevěné korálky, proužek kůže, fixy a tavnou pistoli (Zdroj: Prima DOMA)

Postup výroby:

Nejprve si vezmeme velký dřevěný korálek, který bude představovat hlavu zajíčka. Fixou nakreslíme oči, čumáček a vousky. Výraz obličeje je na každém z vyrábějících, zajíček se může smát i mračit.

Čumáček
Fixou nakreslíme zajíčkovi čumáček (Zdroj: Prima DOMA)

Použijeme druhý korálek bez obrázku, který bude tvořit zajíčkovo tělo. Korálek provlékneme úzkým proužkem napůl přeložené kůže. Na ten samý proužek kůže navlékneme i hlavu zajíčka.

Provlékání
Kůži provlékneme skrze korálek (Zdroj: Prima DOMA)

Oba konce kůže zavážeme na uzlík, aby korálky nevypadly. Horní očko, které nám po přeložení proužku kůže vzniklo použijeme na uchycení třeba ke klíčům nebo na velikonční dekoraci ve váze.

Z dřevěných korálků vytvoříme celého zajíčka (Zdroj: Prima DOMA)

Na hlavičku pak tavnou pistolí přilepíme dva malé kousky kůže nebo látky, které budou představovat zaječí uši. Vhodná barva je černá, hnědá, šedá nebo bílá, ale můžeme udělat i zajíčka barevného. 

Lepení
Při lepení použijte tavnou pistoli a pozor na to, že lepidlo je horké (Zdroj: Prima DOMA)
Uši
Na závěr nalepíme zajíčkovi uši (Zdroj: Prima DOMA)

Hotového zajíčka můžeme použít jako dekoraci na velikonoční výzdobu nebo si jej můžeme pověsit na svazek klíčů či k mobilnímu telefonu. Budeme tak mít milou pozornost od svých dětí stále po ruce. 

Pověšení
Hotový přívěsek pověsíme na větvičky s velikonoční dekorací (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 3. 4. 2021, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová