reklama

Připravte si korpus na velikonoční věnec

Velikonoční věnec patří ke stálicím naší velikonoční dekorace. Každý rok hledáme nejnovější trendy i osvědčené dekorace. Zkuste letos použít vrbové proutky, a to nejen na výrobu velikonoční pomlázky. Věnec z vrbových proutků bude in a doladí vaši velikonoční dekoraci k dokonalosti.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Připravte si korpus na velikonoční věnec (Zdroj: Prima DOMA)

Výroba korpusu na velikonoční věnec

Spojení s přírodou je zvlášť po dlouhé zimě mnohem intenzivnější. A Velikonoce jsou tím úplně pravým časem, kdy si můžeme ten kousek přírody vzít s sebou domů. A proto si právě pro tuto příležitost (a vlastně nejen na Velikonoce) ukážeme, jak se z vrbového proutí vyrobí korpus na velikonoční věnec. 

Základem korpusu je kroucená vrba. Díky jejím skutečně zkrouceným větvičkám tak nepotřebujeme ani drátky, ani provázky, a dokonce ani lepidlo. Pouhým spletením do sebe bude vrbový korpus bezvadně držet tvar. 

Proutky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Začneme jedním proutkem, který stočíme dokola

Postupuje se tak, že si nastříháme opravdu dlouhé větvičky vrby, čím delší, tím lépe. Vezmeme jeden proutek a stočíme ho do kruhu. Postupně k němu pak přidáváme další a další proutky a obtáčíme je okolo toho prvního. Vytváříme tak široké a navzájem propletené hnízdo. 

Věneček
i (Zdroj: Prima DOMA)
Přidáváme další proutky a splétáme do věnce

Jakmile máme hnízdo dostatečně široké, usadíme doprostřed nějakou vhodnou nádobu. Můžeme použít prakticky cokoliv — květináč, plastovou misku nebo starý kastrůlek. 

Věnec
i (Zdroj: Prima DOMA)
Do hotového věnce usadíme vhodnou kulatou nádobu

Do nádobky nasypeme keramzit a na něj nasypeme substrát pro květiny. Protože vytváříme jarní kompozici pro velikonoční dekorace, použijeme jarní květiny v kombinaci třeba s břečťanem.

Sázení
i (Zdroj: Prima DOMA)
Do nádoby nasypeme keramzit a substrát a sázíme květiny

Zde byly použity žlutě kvetoucí rostliny — primulky a pryskyřníky. Žlutá symbolizuje právě přicházející jaro a blížící se Velikonoce. Vy ale můžete použít takové květiny, které máte nejraději a co se týče barev, fantazii se meze nekladou. Dbejte především na to, aby byl váš velikonoční věnec veselý, svěží a barevný.

Hnízdo
i (Zdroj: Prima DOMA)
Hotové vrbové hnízdo s květinami naaranžujeme na stůl

Publikováno: 2. 4. 2021, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová