reklama

Váš kočičí mazlíček i jeho jazýček zaslouží jen to nejlepší

Jistě chcete, aby byli vaši kočičí miláčci zdraví a dožili se ve skvělé kondici vysokého věku. V tom jim pomůže vyvážené krmivo plné kvalitních látek, které jim dodá potřebné vitamíny a minerály nepostradatelné pro jejich psychickou a fyzickou pohodu. Dopřejte svým mazlíčkům tu nejlepší péči.

i (Zdroj: Depositphotos)
Starejte se o zdraví a vitalitu vašich kočiček (Zdroj: Depositphotos)

Kočky milujeme pro jejich něžnou lásku, hrdost i vznešenou eleganci. A také proto, že v mnoha ohledech jsou pro nás tajemstvím. Jejich srdce tepe dvakrát rychleji než lidské. Nevíme přesně, jak vzniká jejich vrnění. Nevíme také, jak je možné, že vždy najdou cestu domů. A záhadou je pro nás třeba i to, proč dvě třetiny dne stráví spánkem a z doby, kdy jsou vzhůru, stráví třetinu času pečlivým čištěním svého kožichu.

Je známo, že kočky jsou lidmi ceněny, ba přímo uctívány už odpradávna – již od dob starého Egypta či staré Číny. V českých domácnostech žije v současné době asi 1 400 000 koček, a to podle nejnovějších údajů The European Pet Food Industry Federation. Z tohoto úctyhodného čísla je patrné, že Češi jsou národem, který kočičí miláčky zbožňuje.

Egyptská kočka
i (Zdroj: Depositphotos)
Kočka byla uctívána již ve starém Egyptě

Jak ale můžete svému čtyřnohému kočičímu příteli zajistit opravdu zdravou, chutnou a vyváženou stravu? Na trhu je k dostání nepřeberně více či méně kvalitních produktů mnoha značek. Vhodnou volbou jsou podle výživových odborníků prémiové granule.

„Pro zdraví a dlouhověkost kočiček je zcela zásadní, aby krmivo obsahovalo co nejvyšší podíl živočišných proteinů. Ty dodávají kočce prakticky všechny esenciální aminokyseliny a také další mikroživiny, které jejich tělo pro své zdraví a vitalitu nezbytně potřebuje,“ říká Kateřina Gottfriedová, produktový specialista značky krmiva pro kočky Prominent, které již brzy bude k dostání exkluzivně jen v síti prodejen Hecht – specialista na zahradu.

„A všechny druhy kočičích granulí Prominent obsahují minimálně 86 % živočišných proteinů. V našem sortimentu máme granule pro koťata, dospělé kočky, pro kočky březí, kojící, s nadváhou, kastrované, sterilizované.“ Pokud hledáte kvalitní prémiové granule, měly by významnou měrou obsahovat čerstvé, syrové maso a další suroviny a živiny, které jsou co nejvíce podobné přirozeným zdrojům potravy, které by si kočka našla ve volné přírodě.

Krmivo pro koťata
Prémiová krmiva nejen pro koťata... (Zdroj: HECHT)
Krmivo pro starší kočky
... ale i pro kočičí seniory (Zdroj: HECHT)

Granule Prominent obsahují důležité živiny, vitamíny a minerály, dále lososový olej, který podporuje kvalitu srsti a kůže, glukosamin a chondroitin-sulfát pozitivně ovlivňující pohybový aparát kočičky, pšeničné klíčky pro posílení imunity, kořen z juky pro vyvázání střevních plynů, podpory činnosti jater a ledvin, nebo třeba čekankový kořen, který podporuje trávicí systém a detoxikuje trávicí trakt,“ doplňuje Kateřina Gottfriedová.

Publikováno: 7. 4. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce