Vydejte se na výlet: Anenská sklářská slavnost na Jizerce

Oblíbená akce na Jizerce přináší ukázky tradičních řemesel, divadlo či rýžování drahých kamenů. Součástí je i pozorování oblohy s Astronomickým ústavem AV ČR.

Desná, Jizerské hory

Jizerka

22. července, 10 – 17 hodin

Tradiční Anenská pouť v osadě Jizerka. Prodej i ukázka výroby sklářských a ostatních tradičních řemesel a výrobků, příjezd zakladatele skláren na Jizerce F. A. Riedla, vystoupení folklórních a tanečních souborů, příjezd historických kol, soutěže taneční, dřevorubecké, lyžařská štafeta, rýžování drahých kamenů.

Samozřejmostí je na Anenské pouti i bohaté občerstvení.

sklo 1
sklo 1 (Zdroj: Astronimický den na Jizerce)

Nepropásněte také tradiční astronomický den na Jizerce plný přednášek, pozorování a pozoruhodných a lákavých aktivit! Astronomický ústav AV ČR vás i letos zve na akci s astronomickým programem na Jizerce, pořádané ve spolupráci s Klubem astronomů Liberecka - pobočkou České astronomické společnosti, Jizerskou oblastí tmavé oblohy, Panským domem a Muzeem Jizerských hor.

Vydejte se na výlet: Anenská sklářská slavnost na Jizerce 2
Vydejte se na výlet: Anenská sklářská slavnost na Jizerce 2 (Zdroj: Astronomický den na JIzerce)

Pozorování oblohy na Anenské sklářské slavnosti hvězdářskými dalekohledy začne v 10 hodin a skončí až o půlnoci. Přes den pozorování Slunce dalekohledy se speciálními filtry, případně za zatažené oblohy pozorování pozemských objektů (za deště se nepozoruje), v noci pozorování hvězdné oblohy v případě jasného počasí. Vstup zdarma.

Související k tématu