reklama

Mají vaši domácí mazlíčci svůj pelíšek nebo vám zabírají místo v posteli?

O tom, jestli pes může být s námi na gauči nebo dokonce v posteli, se vedou dlouhé debaty. Většina pejskařů však dovolí svému mazlíčkovi, aby využíval stejná místa, jako oni sami. Někdy to ovšem nemusí být pro psa zdravé, nepodceňujme proto výběr kvalitního odpočinku pro naše čtyřnohé parťáky. Vždy bychom měli především vymezit psovi nebo kočce jejich místo na spaní a pelíšek by měl být součástí jejich "majetku".

i (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)
Mají vaši domácí mazlíčci svůj pelíšek nebo vám zabírají místo v posteli? (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)

Pelíšek pro naše mazlíčky

Obzvláště majitelé menších plemen dovolí svým mazlíčkům spát na gauči, v posteli či kdekoliv jinde. Mnohdy ale neví, že mohou zadělat svému psovi na zdravotní problém. Některá plemena jsou náchylná na onemocnění kloubů či páteře. Každodenní výskoky na pohovku či postel mohou být pro ně velmi nebezpečné. Snažte se to psovi zakázat anebo mu pořiďte speciální rampu, při které pohybový aparát není tolik namáhán. Každý pes by měl mít své místo, kde bude mít svůj pelíšek pro odpočinek a spánek. Ovšem není pelíšek jako pelíšek.

mike-marquez-A51OCdjUbxk-unsplash
Obzvláště majitelé menších plemen dovolí svým mazlíčkům spát na gauči, v posteli či kdekoliv jinde (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)
Pelech+pes
Pelíšek by měl být pro psa pohodlný (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)

Kvalita na prvním místě

Než si pořídíte domů štěně, tak kromě hraček a krmiva byste neměli zapomenout na pelíšek. Jeho výběr, ale nepodceňujte. Majitelé psů mnohdy vybírají pouhým okem, zda se jim pelíšek líbí či nikoliv. Nejenže ho mohou po nějaké době vyhodit, ale není funkční a pes si v něm neodpočine. Správný pelíšek by měl mít kvalitní výplň, ideálně matraci či paměťovou pěnu. Povrch by měl být voděnepropustný a pratelný, pro snadnou údržbu. V případě štěněte vybírejte pelech rovnou v takové velikosti, aby měl pes pohodlí i v dospělém věku. Jestliže pes prodělal operaci kloubu či páteře, měli byste se poohlídnout taktéž po kvalitním pelechu ideálně s paměťovou pěnou či matrací.

PELECH AMINELA PUCALKA
i (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)
Správný pelíšek by měl mít kvalitní výplň, ideálně matraci či paměťovou pěnu

Na cesty jedině bezpečně a pohodlně

Cestujete často a berete svého psa s sebou? Správně by měl být pes připoután pásem na zadních sedadlech automobilu anebo ještě v lepším případě v zavazadlovém prostoru, kde je v bezpečí. Kromě vhodné zábrany mezi zavazadlovým prostorem a prostorem s posádkou dopřejte svému mazlíčkovi pohodlí v podobě kvalitního pelíšku, ideálně matrace, která obsahuje kvalitní výplň. Takovou matraci můžete použít nejen do zavazadlového prostoru automobilu, ale i do cestovní klece. Pes bude mít tak i pohodlí na cestách.

Kulatý pelíšek nebo pelíšek s okrajem?

Elegantní a pohodlný kulatý pelíšek s kvalitní výplní z paměťové pěny si zamilují vaši psí i kočičí mazlíčci díky hebkému, přesto odolnému potahu. 100% pohodlí zaručí i kvalitní výplň z paměťové pěny, která se přizpůsobí a vytvaruje dle potřeb vašich mazlíčků.

male pelisky AMINELA
i (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)
Elegantní a pohodlný pelíšek s kvalitní výplní z paměťové pěny si zamilují vaši psí i kočičí mazlíčci

Po dlouhé procházce, výletu či sportovních aktivitách svému psovi každý majitel chce dopřát ten nejlepší odpočinek. Pelíšek by měl být pohodlný pro psa, dostatečně přizpůsobený jeho váze tak, aby se preventivně předcházelo otlačeninám kloubů a proleženinám a zároveň designově pěkný a doplňující interiér. Vybírejte takové matrace, které jsou s kvalitní výplní a mají praktický a pohodlnýo okraj pro větší pohodlí s výplní drtě paměťové pěny. Některé pelíšky je možné využívat jako komplet matrace s okrajem, nebo okraj sejmout ze suchých zipů a využít pouze lepší jednoduchou matraci v případě např. cestování se psem.

HNEDY PELECH AMINELA PUCALKA
I na cesty sebou berte cestovní pelíšek pro svého mazlíka (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)
SEDY PELECH AMINELA
Každý pes by měl mít své místo, kde bude mít svůj pelíšek pro odpočinek a spánek (Zdroj: UNSPLASH/ KRMIVA PUČÁLKA)

Publikováno: 27. 3. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce