reklama

Jak si dobře vybrat malého kamaráda: Budeme mít morče

Chlupatá kulička pro radost, morče, je sice malé, ale je to báječný přítel a taky lék na špatnou náladu, jak by vám potvrdil každý chovatel.

Morčata se obvykle chovají jednotlivě, protože pak k člověku více přilnou. Zvířátko chované ve skupince není tak přítulné jako samotář. Pokud však nebýváte často doma, pořiďte si alespoň dvě morčata, neboť zvířata potřebují celou paletu sociálních styků, které mezi nimi panují a je-li morče dlouho samotné, strádá.

Jak si dobře vybrat malého kamaráda: Budeme mít morče 1
Jak si dobře vybrat malého kamaráda: Budeme mít morče 1 (Zdroj: pixabay.com)

Mírumilovné a přítulné morče je ideální mazlíček. Dobře se snáší s ostatními domácími zvířaty i člověkem, zpravidla nekouše ani neškrábe a je zvyklé se chovat. Co musíte vědět, než si ho pořídíte?

  • V obchodě se zvířaty dejte přednost zvířátku, které pochází z rodinného chovu, protože bývá zdravé a krotké.
  • Zdravé morče má kulaté tělíčko, jasné a lesklé oči, čistý nos, srst bez lysin, pohybuje se velmi čile a rychle reaguje na podněty.
  • Stáří není až tak podstatné – i dospělé morče se totiž dá docela dobře ochočit. Ovšem optimální je věk mezi šesti týdny a šesti měsíci.
  • Pokud nestojíte o mláďata, pořiďte si vždy buď dvě samičky, nebo dva mladé samečky.
  • Jestliže v domácnosti s morčetem budou žít ještě jiná zvířata – pes, kočka, papoušci, králík, činčila – nenechávejte je nikdy bez dohledu.
Jak si dobře vybrat malého kamaráda: Budeme mít morče 3
Jak si dobře vybrat malého kamaráda: Budeme mít morče 3 (Zdroj: pixabay.com)

Je-li někdo v rodině alergický, koupi zvířátka raději důkladně zvažte. Morče je totiž hned po kočce nejvýznamnějším zvířecím alergenem.

Publikováno: 23. 7. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce