reklama

Povlečení přenese děti do snové říše jednorožců nebo indiánů

Jedním z oblíbených triků, jak děti dostat večer do postýlek, je krásné povlečení. S kvalitním povlečením můžou snít v kouzelném světě jednorožců, indiánů, nebo třeba před spaním místo oveček počítat obláčky.

i (Zdroj: Depositphotos)
Povlečení přenese děti do snové říše jednorožců nebo indiánů (Zdroj: Depositphotos)

Jak vybrat povlečení pro děti?

Dětská pokožka je obzvlášť citlivá, proto věnujte pozornost materiálu. 100 % bavlna je přírodní materiál, který dobře dýchá, odvádí vlhkost a nezpůsobuje alergické reakce. Před prvním použitím ale povlečení vždy vyperte, abyste odstranili zbytkové barvy a nečistoty z výroby.

Kvalitex_puntiky_320Kc
i (Zdroj: Kvalitex)
Povlečení s puntíky

Jak často prát?

Abyste zabránili hromadění bakterií a roztočů, měňte povlečení ideálně každý týden. Děti se tak budou moci neustále těšit na nové obrázky a motivy. Povlečení je důležité prát na 60 °C a s kvalitním pracím práškem. Nižší teploty nezničí všechny mikroorganismy, vyšší mohou naopak poškodit barvy. Aviváž spíše nedoporučujeme, protože může zejména u přírodních materiálů snížit cenné vlastnosti jako je prodyšnost nebo schopnost absorbovat vlhkost.

Pokojík
i (Zdroj: Depositphotos)
Pokojíček a povlečení zkuste kreativně využít

Hry s povlečením

Máte doma starší povlečení, které už v postýlce nevypadá hezky? Zkuste ho kreativně využít při domácích hrách.

  • Vyřazené povlečení se perfektně hodí na stavění dětských pevností. Potřebujete jen dvě obyčejné židle, povlak na přikrývku a pár polštářků dovnitř pevnosti.
  • Dva dospěláci můžou dětem vytvořit improvizovanou houpací síť. Vezměte každý jednu stranu povlaku na přikrývku za rohy a houpejte dítě ze strany na stranu. Jen se ujistěte, že je kolem dostatek místa.
  • Obraťte staré povlečení naruby a proměňte ho v kreativní plátno. Děti na něj mohou pomocí fixek na textil namalovat silnice pro autíčka nebo si vyrobit oblíbenou rodinnou hru Twister.
  • Do povlaku od polštáře schovejte nejrůznější předměty každodenní potřeby a nechte dítě pomocí hmatu uhodnout, co se v povlaku ukrývá.
  • Z povlaku na polštář můžete dětem s pomocí nůžek snadno vytvořit improvizované zástěrky, které využijí při kreativním tvoření i v kuchyni.
  • Co takhle uspořádat domácí závody ve skákání v pytli? Tedy v povlaku na polštář?
Kvalitex_Indianske_320Kc
Indiánské povlečení (Zdroj: Kvalitex)
Kvalitex_Unicorn_320Kc
Povlečení s motivem kouzelného jednorožce (Zdroj: Kvalitex)

Publikováno: 20. 4. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce