reklama

Jak vyrobit veselý velikonoční věnec ve tvaru zajíce

Velikonoce jsou oslavou jara, barev a sluníčka. Většinou začínají už jarním úklidem, kdy po zimě vysmejčíme po vzoru babiček celý dům, umyjeme okna, aby nastupující sluníčko mohlo dovnitř, a vyměníme i poslední zapomenuté vánoční dekorace za ty velikonoční. Někdo vytáhne krabici s hotovými výrobky, někdo se pustí do výroby vlastních dekorací.

Jak vyrobit veselý velikonoční věnec ve tvaru zajíce (Zdroj: Silva Pokorná)

Jarní dekorace si nijak nezadají s těmi vánočními. Často si je vyrábíme sami, a dělá nám to větší radost, než kdybychom výzdobu jenom tak rozložili. Po dlouhé zimě nám to určitě prospěje a svěží barvy nás skvěle naladí do veselé nálady.

Klasické velikonoční věnce letos doplňte o věnec ve tvaru zajíce. Můžete ho vyrobit čistě přírodní z měkkých dobře ohebných proutků, nebo použít polystyrenové kruhy omotané stuhou a zdobené různými jarními motivy podle vlastní fantazie.

9 klasicky venec velikonocni
Klasický velikonoční věnec (Zdroj: Silva Pokorná)

Co potřebujeme:

  • široké barevné stuhy
  • polystyrenové kruhy dvou velikostí
  • vyfouklá vajíčka
  • velikonoční dekorace
  • přírodní lýko
  • tavnou pistoli
2 co potrebujeme 2
Potřeby na výrobu zajíce (Zdroj: Silva Pokorná)

Pracovní postup:

1. Omotejte polystyrenové kruhy stuhou tak, abyste rovnoměrně zakryli celou plochu a polystyren nikde neprosvítal. Pokud máte jako v našem postupu průhlednou stuhu, namotejte stuhu více přes sebe. Na vnitřním obvodu překládejte stuhu přes sebe více, aby vám skládání vycházelo rovnoměrně.

3 omotani stuhy na kruh
Ukázka navíjení stuhy na kruh (Zdroj: Silva Pokorná)

2. Omotejte i druhý kruh, který bude tvořit hlavičku zajíce. Konec přilepte tavnou pistolí, aby se stuha neuvolnila.

4 zalepeni konce stuhy
Zalepení konce stuhy (Zdroj: Silva Pokorná)

3. Ustřihněte si dva delší pruhy stuhy, které budou tvořit uši. Stuhu přeložte a přilepte na menší kruh kousek od sebe, opět tavnou pistolí. Protože je lepidlo horké, stuhu přitlačte na místo lepení pomocí kovové lžičky.

5 prilepeni usi lzicka
Přilepení uší pomocí lžičky (Zdroj: Silva Pokorná)

4. Poté nalepte zvolené dekorace. V našem případě vytvoříme hnízdo a do něj vložíme malé kuřátka. Jedno se dokonce právě vyklubalo. Na větší kruh nalepte hnízdo vytvořené z přírodního lýka. Vyfouklé vajíčko jemně naťukněte a odlomte část skořápky tak, aby vám vznikla kolébka pro kuřátko. V dekoracích, papírnictví nebo některých květinářstvích seženete už hotová roztomilá kuřátka.

8 priprava dekoraci skorapka
Příprava dekorační skořápky (Zdroj: Silva Pokorná)

5. Spojte oba kruhy k sobě. Aby držely pevně, použijte dvě párátka, na které je k sobě napíchnete. Zafixujte pak místo spoje také ještě tavnou pistolí. Dejte pozor, jak kruhy k sobě umístíte, aby vám pasovaly uši a dekorace na správném místě.

7 napichnuti hlavy na telo
Napíchnutí hlavy zajíce na tělíčko (Zdroj: Silva Pokorná)

6. Dekorování se meze nekladou. Můžete si vyrobit stejným způsobem i klasický kruhový věnec. Pokud se vám kuřátka líbí a nesehnali jste je, zkuste si je vyrobit. Takový jednoduchý věnec si pod dozorem dospělého zvládne vyrobit i menší dítě.

Jak vyrobit velikonoční kuřátko:

Potřebujete chlupaté žluté kuličky, chlupatý drátek, černé korálky nebo plastová očička, tavnou pistoli a nůžky. Na kuličky nalepte očička a zobáček a máte hotové jednoduché kuřátko.

10 vyroba kuratek
Postup výroby kuřátek (Zdroj: Silva Pokorná)

7. Nakonec hotový věnec pověste na dveře a můžete vítat jaro a těšit se na Velikonoce.

11 hotove vence
Hotové věnce můžeme pověsit na zeď nebo na dveře (Zdroj: Silva Pokorná)

Publikováno: 14. 3. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná