reklama

Abyste se ochránili před nepříjemnými štípanci, pořiďte si kvalitní sítě do oken i dveří

S příchodem jara se k nám opět stěhuje nepříjemný a dotěrný hmyz. Stačí nechat chvilku otevřené nechráněné okno a už nám kolem hlavy během noci bzučí a nenechá nás se vyspat. A což teprve ty následky v podobě svědících kousanců. Útokům nežádoucího hmyzu zabráníme instalací sítí do oken a dveří.

Dveřní otočná síť proti hmyzu (Zdroj: VEKRA)

Instalace a oprava sítí do oken je jednoduchá 

Sítě proti hmyzu představují velmi účinnou ochranu před obtížnými mouchami, komáry a vosami, ale přitom jsou velice nenápadné a na první pohled prakticky neviditelné. Základem je odolný hliníkový rámeček, díky kterému síť drží tvar a bezpečně tak přiléhá k okennímu rámu. O ochranu před nezvanými polétavými vetřelci se postará hustá síťovina ze skelného vlákna potaženého plastem, která dobře snáší rozdíly teplot a pevně drží tvar. Síť je navíc v rámečku upevněna pomocí pryžové nebo plastové zamykací vložky, takže se dá snadno vyměnit, pokud by došlo k jejímu poškození nebo protržení.

Nemusíte se přitom bát, že by síť nějak narušovala vzhled vašeho domu. Barvu rámečku totiž můžete vybírat ze široké škály odstínů dle vzorníku RAL, nebo případně i z imitací dřeva, které budou dokonale ladit s vašimi okny. Sítě proti hmyzu navíc představují opravdu univerzální řešení pro každý typ otvorové výplně. Existuje pevná varianta do běžných oken, otevíravá dveřní síť pro dveře na zahradu či balkon a dokonce i plisovaná síť, která je ideální pro velkoformátové posuvné systémy, balkony, lodžie nebo dokonce i kryté terasy.

Terasa
Plisovaná síť je vhodná pro velkoformátové posuvné systémy nebo i kryté terasy (Zdroj: VEKRA)

TIP: Síť a stínění v jednom

Plánujete pořídit si do oken venkovní stínění a museli jste se kvůli němu sítí proti hmyzu vzdát? Nedělejte kompromisy a raději zabijte dvě mouchy jednou ranou! Venkovní stínění může mít síť proti hmyzu integrovanou již ve své konstrukci. Její ovládání je navíc na pohybu stínění nezávislé. S tímto nenápadným, leč účinným pomocníkem si zkrátka můžete užívat večerní relax na terase nebo klidný spánek při otevřeném okně zcela bez kompromisů. Žádná dotěrná havěť už vám při tom krev pít rozhodně nebude!

Publikováno: 9. 3. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce