reklama

Postav si sen!: Kuchyň a obývací pokoj pro matku s dcerou

Paní Barbora neměla zrovna lehký život. Má za sebou nevydařené manželství, v krátké době přišla o oba rodiče a má nemocné srdce. Přes to všechno je vždy připravena pomoci ostatním. Její blízcí jí na oplátku chtějí splnit sen o bydlení. Barbora nemá o ničem ani tušení, ale má kolem sebe milující rodinu, která jí chce splnit tajné přání. Do pořadu ji přihlásila její sestřenice. A my jsme tady, abychom ten sen proměnili ve skutečnost.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Bára dostala proměnu jako překvapení od rodiny (Archiv FTV Prima)

Premiéru dalšího dílu novinkové série „Postav si sen!“ uvidíte v pondělí 1. března ve 21.35 na Primě.

Barbora je maminkou 13leté Adélky. Je rozvedená, ale s otcem dcery mají dobré vztahy. Bára pracovala naposledy jako kuchařka v kasárnách, nyní je kvůli covidu na nemocenské. Miluje vycházky, ráda rybaří. Už odmalička trpěla zdravotními problémy, které vyústily v operaci a zavedení kardiostimulátoru. Bářin tatínek bohužel onemocněl amyotrofickou laterární sklerózou a před dvěma lety zemřela i její maminka. Bára tak spolu s bratrem zdědila dům. Ona má dvě třetiny a bratr jednu. Společnými silami dům zrekonstruovali. Ve své části si Bára spoustu věcí zvládla udělat sama.

Skupinka lidí
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Bára žije s dcerou Adélkou ve zrekonstruovaném domě

Designéři se budou snažit vymyslet koncept proměny tak, aby co nejvíce splnili Bářiny představy. A rádi by udělali víc než jen kuchyň, když je k dispozici tolik šikovných pomocníků. Nová kuchyň bude a předělají i obývací pokoj. Pokud bude rodina chtít rozsáhlejší rekonstrukci, musí se zavázat, že prostor připraví a vše se stihne do startu přestavby. Podaří se jim to a dopadne proměna podle představ Báry?

Dvojice designérů
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Designéři designéři Kamila Douděrová a František Kobližka

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Hodnocení designérů: „Od začátku jsme věděli, že se proměna bude dělat jako překvapení, které jí přichystala její sestřenice a rodina. Dozvěděli jsme se, že Bára, protože je rybářka, často utíká do přírody k vodě. To dalo základ celé proměně, hned jsme věděli, jakým směrem se bude styl ubírat. Proměna nebyla stavebně nijak složitá, jednalo se pouze o rozšíření otvoru mezi kuchyní a obývacím pokojem a přípravu pro novou kuchyňskou linku. Proměna byla celkově poklidná, povedená a dojemná.

Komoda v jídelně
i (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Otvor mezi kuchyní a obývacím pokojem se dočkal rozšíření

V původním stavu nebyl žádný zásadní problém. Stále jsme čekali, kdy na nás v průběhu rekonstrukce vykoukne nějaký kostlivec, ale nestalo se. Museli jsme vyrovnat různé výškové úrovně podlah v obou místnostech a začistit zvětšený otvor mezi kuchyní a obývákem.

Dřevěné dveře
Dřevěné dveře a podlaha nádherně korespondují s šedou barvou kuchyňské linky (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Obývací pokoj
Obývací pokoj si zaslouží důkladnou přestavbu (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Elektrikářské a instalatérské práce spočívaly v přípravě pro novou kuchyň. Výzvou pro nás bylo dodržet samotný koncept, který jsme si předsevzali. Aby byl koncept v rybářském duchu, ale nevyznělo to prvoplánově a infantilně, museli jsme sladit zdánlivé detaily motivu rybích šupin na dekoru obkladu či v tapetě.

Detail kuchyňské linky
Keramický obklad evokuje rybí šupiny (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Stará kuchyňská linka
Každá hospodyňka si zaslouží dobře vybavenou kuchyň (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Styl proměny můžeme označit jako moderní v kombinaci s klasikou. Nová kuchyň je v moderním hladkém pojetí v šedé barvě v kombinaci se světlým dekorem dřeva.

Dřevěný stůl
Dřevěný stůl do šedé kuchyně krásně zapadne (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Bára dostala proměnu jako překvapení od rodiny (Archiv FTV Prima)
Kuchyně, pracovní deska (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Šedá se objevuje v interiéru v několika odstínech. Aby nepůsobila chladně, je doplněna dřevem na podlaze a dveřích. Šedomodrou melancholii rozbíjíme v detailech černým kovem, použitým na svítidlech, křesle, konferenčním stolku. Motiv rybích šupin se promítá do keramického obkladu za kuchyňskou linkou v akvamarínovém odstínu. Motiv vlnek nám přechází i na tapetu za sedací soupravou. Přestože jsme zachovali jejich klasický skleník, nebojíme se kombinovat s plastovými jídelními židlemi, které jsou také v modré barvě vody. Kombinace stylu dává prostoru dynamiku, život.“

Šedá kuchyně
Nadčasová kuchyň v moderním šedém odstínu (Zdroj: Archiv FTV Prima)
Stará kuchyň
Původní kuchyň již nevyhovovala potřebám Báry a její dcery (Zdroj: Archiv FTV Prima)

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

V dalším dílu vás čeká vysněná kuchyň pro manželku.

Publikováno: 28. 2. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce