reklama

Troufnete si na modrou a zelenou kuchyň?

Nejen v módě aktuálně vládnou na oděvech šalvějově zelená a modrá barva, doplněné o žlutou a šedou. Také většina producentů nábytku, výrobce kuchyní nevyjímaje, do svého portfolia zařazuje pastelové barvy v jemně ředěných i sytějších odstínech.

i (Zdroj: Oresi)
Troufnete si na modrou a zelenou kuchyň? (Zdroj: Oresi)

V aktuálních barvách roku se hodně prosazují modré a zelené barvy, většinou odvozené od veškerých odstínů vod moří a jezer, květin a bylin. Líbila by se vám jemně zelená nebo modrá kuchyň? Zelená představuje klid, rovnováhu, naději a samozřejmě přírodu. Modrá barva zase symbolizuje vodu či nebe a je barvou uspokojení a souladu. 

šalvějová zelená matná Savana
i (Zdroj: Oresi)
Kuchyň Savana v jemné šalvějově zelené barvě sluší nejen venkovskému interiéru

Jak se uplatní v kuchyni? 

Obě barvy jsou vhodné pro relaxaci a odpočinek. V dnešní složité situaci víceméně s rodinou žijeme v kuchyni, nebo tu alespoň trávíme mnohem více času než dříve. Pokud se někdo chystá kupovat novou kuchyň, může sáhnout právě po jemných zelených a modrých barvách. Podle filozofie „Domov – ostrov jistoty“ to o aktuální kuchyni platí dvojnásob.

Savana
i (Zdroj: Oresi)
Řešení kuchyně Savana v jemně matné šalvějové zeleni. Inspirujte se, jak doplňky, podlahy a výmalba místnosti promění její vzezření

Pokud zvolíte například kombinací s teplejší barvou nebo aktuálně módním dekorem dřeva, získáte netradiční a elegantní barevné pojetí, v němž se můžete cítit příjemně a pohodově. Na fotkách vidíte, že modré ani zelené barvy se skutečně nemusíte bát.

Almost Blue
i (Zdroj: Oresi)
Kuchyň Savana ve světlém odstínu Almost Blue vytvoří světlý a vzdušný prostor

Modrá ve světlých i sytějších pastelech

Modrá barva se pro svůj chladnější dojem používala spíše v ložnicích, ale i modrá kuchyně vám pomůže vytvořit elegantní a útulný interiér. Zvolte si barvu a styl barevné kuchyně, hodí se do moderních i venkovských interiérů a navodíte s ní také veselý a vzdušný středomořský styl.

AREKA Oceanblue
i (Zdroj: Oresi)
K moderní kuchyni Areka z prémiové třídy Livanza v barvě OceanBlue se dokonale hodí stěrková podlaha ve vzhledu betonu a pracovní deska z masivu

Pastelové a jemné modré a zelené barvy se výborně kombinují se dřevem, bílou i oblíbenou šedou barvou. Opticky zvětšují a prosvětlují prostor. Bát se nemusíte ani sytých pastelů, nebo vyloženě tmavé zelené či námořnické modré. Ty zase dodají kuchyni na noblese a eleganci.

Girona S_HazeBlue
i (Zdroj: Oresi)
Modrý nábytek obzvláště vynikne ve větších místnostech. Kuchyň Girona S z luxusní řady Bauformat v kombinaci zamlžené modré a dekoru kamene na pracovní a stolní desce

Publikováno: 23. 2. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce