reklama

Uháčkujte si půvabnou čelenku do vlasů podle našeho návodu

Mnohá z dívek a žen si pořídila nové šaty, tak co si k nim třeba uháčkovat ještě do barvy čelenku? Vystačíte si jen se zbytkem příze, háčkem a základy háčkování. Tak co, pustíte se s námi do štrykování?

Uháčkujte si půvabnou čelenku do vlasů (Zdroj: Jaroslava Dovcová)

Co budete potřebovat

  • zbytek slabší příze
  • knoflík
  • háček doporučené síly
  • jehlu
  • nůžky

Jak budete postupovat

1. krok

Základem háčkování je řetízkové oko. V návodu jej poznáte podle zkratky ŘO. Na přízi si vytvoříme smyčku, do které vložíme háček. Palcem a prostředníkem levé ruky držíme konec příze, na ukazováček této ruky namotáme několik otoček příze z klubíčka. Háčkem zachytíme přízi a protáhneme ji smyčkou, kterou zároveň levou rukou stáhneme. Tím se oko uzavře a na háčku zůstává smyčka nová. Uháčkujeme 4 řetízková oka.

Základem háčkování je řetízkové oko
Základem háčkování je řetízkové oko (Zdroj: Jaroslava Dovcová)

2. krok

Nyní budeme háčkovat dlouhé sloupky. V návodu jsou značené většinou jako DS. Do čtvrtého řetízkového oka od háčku uháčkujeme 2 dlouhé sloupky, 3 řetízková oka a 3 dlouhé sloupky. Tím jsme dokončili první řadu, práci otočíme.

Do 4. oka řetízku uháčkujeme 2 DS, 3 ŘO a ještě 3 DS
Do 4. oka řetízku uháčkujeme 2 DS, 3 ŘO a ještě 3 DS (Zdroj: Jaroslava Dovcová)

3. krok

Uháčkujeme 5 řetízkových ok, do řetízkové mezery předchozí řady uháčkujeme 3 dlouhé sloupky, 3 řetízková oka a 3 dlouhé sloupky, tím jsme vytvořili další řadu, práci otočíme. A to je vše – tento 3. krok stále opakujeme až do potřebné délky.

Jak si vyrobit efektní módní doplněk 3
Jak si vyrobit efektní módní doplněk 3 (Zdroj: Jaroslava Dovcová)

4. krok

Hotový pásek můžeme sešít, nebo čelenku zapínat na knoflík, v tom případě v poslední řadě uháčkujeme uprostřed o pár řetízkových ok víc, tím nám vznikne poutko na knoflíček. Nakonec na začátek pásku pevně přišijeme knoflík. Ještě vám zbyla příze? Tak si stejně uháčkujte i náramek na ruku.

Jak si vyrobit efektní módní doplněk 4
Jak si vyrobit efektní módní doplněk 4 (Zdroj: Jaroslava Dovcová)

Prima tip: Jak se háčkuje dlouhý sloupek

Jak si vyrobit efektní módní doplněk 6
Jak si vyrobit efektní módní doplněk 6 (Zdroj: Jaroslava Dovcová)

Naberte přízi na háček, vpíchněte do určeného místa (1), naberte přízi a protáhněte ji vpichem, máte na háčku tři smyčky (2). Naberte přízi a protáhněte ji dvěma smyčkami (3), naberte přízi a protáhněte ji zbylými dvěma smyčkami (4) - a tak jste dokončili dlouhý sloupek.

Publikováno: 14. 2. 2022, Autor: Jaroslava Dovcová, Profil autora: Jaroslava Dovcová