reklama

Přinášíme 5 tipů, jak můžete chránit svého psa před mrazem

Přestože se venkovní teploty pohybují pod bodem mrazu, pejsek potřebuje na procházku. Páníček se zabalí do dostatečné vrstvy oblečení, ale pejsek dostane maximálně bundičku. Před mrazem je však potřeba dostatečně ochránit i naše čtyřnohé mazlíčky. Děláte vše správně? Přinášíme pár tipů, jak zvládnout zimu a zároveň si užít zimní radovánky.

i (Zdroj: Depositphotos)
5 tipů, jak chránit svého psa před mrazem (Zdroj: Depositphotos)

Nenechte je venku

Někdo má psa v bytě, někdo venku v boudě. Majitelé psů žijících venku by měli s každým stupněm pod nulou obměkčit svá srdce a poskytnout jim prostor garáže či chodby domu s dekami, kde je tepleji. Na druhou stranu jej neberte rovnou do obyváku ke krbu, aby pes nedostal teplotní šok. V případě, že s sebou berete psa na nákup a jste zvyklí ho nechat uvázaného venku, nechte ho raději doma v teple. V mrazivém počasí pes snadno nastydne a vy se pak můžete těšit na účet od veterináře.

UNSPLASH 2_ZIMA
i (Zdroj: KRMIVA PUČÁLKA/ UNSPLASH)
V mrazivém počasí pes snadno nastydne

Obleček jako nutnost

Rukavice, šála, čepice, teplý kabát a vyrážíte ven? Ale, co oblíkáte svému psovi, jestliže máte doma krátkosrsté plemeno, jako je například pražský krysařík, jezevčík, mops, ridgeback. Pro krátkosrstá plemena volte teplý a nepromokavý obleček, který bude zakrývat celá záda včetně beder. Předejdete prochladnutí. I přesto, že pořídíte obleček, omezte delší procházky a raději venčete častěji.

Nepodceňujte výživu

Tak jako v létě i v zimě by se měla přizpůsobit strava. V mrazivém období je psům chovaným venku důležité dávat krmivo bohaté na bílkoviny, vitamíny, minerály a tuky. U venkovních psů je ideální, když naberou i nějaké to kilo navíc, protože je tuk udržuje v teple. Když teploměr ukazuje mínus, kontrolujte misky s vodou, aby nezamrzly. V dnešní době existují i speciální termo misky. Pitný režim můžete podporovat tím, že budete granule zalévat trochou vody. Na druhou stranu dávejte pozor na růst hmotnosti u psů žijících v bytě. Nedostatek pohybu venku se snadno projeví a může to pak zapříčinit obezitu či jiná onemocnění.

UNSPLASH
i (Zdroj: KRMIVA PUČÁLKA/ UNSPLASH)
Pro psy žijící ve městech jsou hlavním problémem osolené chodníky a cesty

Pečujte o tlapky

Mráz není jediným psím nepřítelem. Pro psy žijící ve městech jsou hlavním problémem osolené chodníky a cesty. Nechráněným tlapkám škodí. Před odchodem z domu můžete psům namazat tlapky vazelínou, díky které sůl nepronikne do kůže. Po příchodu jen tlapky vlhkým hadříkem otřete. Anebo můžete pořídit speciální botičky, ve které bude psovi teplo a nedostane se tam sůl. Vazelínu snadno pořídíte v jakékoliv lékárně a váš čtyřnohý parťák vám poděkuje.

Předejděte nachlazení

Omezení delších procházek a obleček může pomoci zamezit prochladnutí. Ideální je zapojit do každodenní výživy i přidání olejů, které jsou bohaté na omega 6 nenasycené masné kyseliny, vitamíny a minerály. Vyzkoušejte lososový, lněný, tresčí anebo i z ostropestřce. Celkově podpoří imunitu, ale i pomáhají při problémech se srstí a kůží. Pokud ale vidíte, že pes zrovna netouží po procházce, nechte ho raději v teple domova.  V případě, že pozorujete nachlazení anebo rýmu vyzkoušet můžete jitrocelový sirup. Případně se rovnou vydejte raději k veterináři, než se z nachlazení stane zápal plic.

MARP OLEJE
i (Zdroj: KRMIVA PUČÁLKA/ UNSPLASH)
V mrazivém období je psům chovaným venku důležité dávat krmivo bohaté na bílkoviny, vitamíny, minerály a tuky

Publikováno: 24. 2. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce