reklama

Liché rukavice nevyhazujte, vyrobte si z nich zimní dekoraci v podobě sněhuláka

Nejen ponožkožrout řádí v pračce, i dětské rukavice bývají často v ohrožení. Až je zase jednou vytáhnete vyprané v lichém počtu, nerozčilujte, prostě z těch nepoužitelných zbytků zkuste něco vyrobit. A co? Třeba sněhuláčka! Jejich výroba zabere pár minut, radost pak ale budou dělat mnohem déle! Takže posbírejte všechny přebytečné rukavice a kreativní tvoření s dětmi po boku může začít.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Vyrobte si sněhuláčky ze starých rukavic (Zdroj: Prima DOMA)

Co je třeba na výrobu sněhulákových rukavic

  • liché rukavice (ideálně dětské palčáky)
  • vata
  • velký korálek
  • černá fixa
  • tavná pistole
  • knoflíky
  • větvička
Lepení
i (Zdroj: Prima DOMA)
Sněhuláčka slepíme tavnou pistolí

Výroba sněhulákových rukavic startuje

Sněhuláci pro štěstí ze starých rukavic se stanou milou dekorací vašeho obýváku obzvlášť proto, že postup výroby je velmi jednoduchý. Začněte tím, že si rukavici vycpete vatou. Nemáte-li jí při ruce dost, zkuste rýži, panáček pak půjde krásně tvarovat.

Sněhuláček
i (Zdroj: Prima DOMA)
Tělíčko sněhuláčka vyrobíme tak, že rukavici vyplníme vatou

Hlavička jako malovaná

Na větší dřevěný korálek si černou fixou nakreslete obličejík. Oči, nos a pusu stačí jen naznačit, ale fantazii se meze nekladou, klidně se můžete barevně vyřádit nebo třeba přilepit i pohyblivá očka.

Hlavička
i (Zdroj: Prima DOMA)
Dřevěná kulička bude představovat hlavu

Čepičková výzdoba

Z rukavice jiné barvy odstřihněte palec a pomocí tavné pistole jej přilepte na korálek. Sněhuláček tak získá kulicha. Kdo chce, může pokrývku hlavy ještě vylepšit kouskem vaty nebo malým korálkem, čepička obohacená o bambuli vypadá působivě. Hotovou hlavičku tavnou pistolí připevněte k rukavici.

Čepička
i (Zdroj: Prima DOMA)
Na hlavičku nasadíme látkovou čepičku

Finální zdobení

Tělo sněhuláčka už stačí jen dozdobit. Pod „paži“, tedy pod prst z palčákové rukavice mu přilepte větvičku, na tělo knoflíky. A je to!

Knoflíky
i (Zdroj: Prima DOMA)
Dodekorujeme knoflíčky a větvičkami

Co se dá ještě vyrobit z rukavic?

Z přebytečných prstových rukavic si podobným způsobem jako rukavicového sněhuláčka můžete vyrobit různá zvířátka, třeba slona, chobotnici nebo zajíčka. Vůbec nejsnadnější je však výroba monstra. Rukavice vyplníte vatou, otvor slepíte, rukavici převrátíte prsty nahoru, do středu přilepíte knoflíky místo očí a kousek provázku jako pusu. Některé prsty lze také ustřihnout a udělat z nich ruce, každé monstrum pak bude jiné.
Opuštěné prstové rukavice i palčáky mohou sloužit také jako základ pro výrobu maňáska. K jednotlivým prstům stačí přilepit papírové obličejíky nebo malé figurky, které bývají ve vajíčkách s překvapením.
Máte-li ve sbírce lichých rukavic i nějaký větší kousek, je zde příležitost vytvořit z něj hračku pro kočky. Na každý prst připevněte něco, třásně nebo malou hračku na provázku – a pak už jen vyzvete kočičku ke hře.

Publikováno: 22. 2. 2021, Autor: Iva Dušková Zemánková, Profil autora: Iva Dušková Zemánková

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.