Víkend plný borůvek: Borůvkobraní v Borovanech

Tradiční akce zaměřená na borůvky a dobroty z nich, lidové tradice a folklor s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé. Těšit se můžete na tvůrčí výtvarné borůvkové dílny, hry kapra Jakuba Borůvkáře, borůvkový a řemeslný jarmark i borůvkové menu v místních restauracích.

Borovany

8.-9. července 2017

Ojedinělá gastronomicko-kulturní akce, kde se vše točí kolem borůvek, proběhne v Borovanech. Soutěž v pojídání borůvkových kynutých knedlíků, borůvkový jarmark a hospoda s borůvkovým pivem, likérem i pálenkou, rady pro pěstitele kanadských borůvek…

Víkend plný borůvek: Borůvkobraní v Borovanech 3
Víkend plný borůvek: Borůvkobraní v Borovanech 3 (Zdroj: Borůvkobraní Borovany)


Na borůvkovém řemeslném jarmarku s občerstvením zakoupíte borůvkové džemy, lívance, koláče, kremrole, borůvkové portské víno, náušnice, hrníčky a další dárkové předměty. Program zpestřují výstavy, koncerty, přednášky, divadelní představení pro děti a soutěže, například v pojídání borůvkových kynutých knedlíků a koláčů či mistrovství světa v chytání borůvek do pusy.

Víkend plný borůvek: Borůvkobraní v Borovanech 2
Víkend plný borůvek: Borůvkobraní v Borovanech 2 (Zdroj: Borůvkobraní Borovany)


Otevřená je i ukázková borůvková zahrada, kde si můžete koupit sazenice zahradních borůvek, anebo hospoda s borůvkovým pivem, likérem i pálenkou. Nechybí ani borůvkové recepty na rozmanité jihočeské pochoutky, borůvková menu v místních restauracích či kurz borůvkové batiky.

Vstupné: 100 Kč (snížené vstupné 50 Kč, rodinné vstupné 250 Kč)

Související k tématu