reklama

Může postačit pár kapek, abyste si připravili výtečný drink

Nenechte se zmást, že si během suchého února nemůžete dopřát výjimečný drink. Popusťte uzdu své fantazii a kouzlete s lahvičkami bitters! Že o nich slyšíte poprvé? Rychle to napravte a seznamte se s čarovnými kapkami, které patří mezi nezbytné přísady každého dobrého baru. I váš drink dovedou k naprosté dokonalosti!

i (Zdroj: Depositphotos)
Jen pár kapek k výtečnému drinku? Seznamte se s bitters Angostura (Zdroj: Depositphotos)

Bitters Angostura jsou nejstarší a nejslavnější bitters vůbec. Jedná se o koncentrované aromatické kapky založené na maceraci nejrůznějších bylin, kůr a koření. Vyrábějí se podle stejného tajného receptu už téměř 200 let. Původně poskytovaly úlevu od žaludečních potíží a podporovaly správnou funkci zažívání, ale nedlouho po svém vzniku nalezly využití také v mixologii, kde se uplatňují dodnes. 


Jsou neodmyslitelnou složkou mnoha proslulých koktejlů, jako je Old Fashioned či Manhattan. Pár střiků bitters nedodá drinkům hořkost, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale především vyváženost, komplexnost a hloubku chutí. Protože se za barem používají obdobným způsobem, jako se v kuchyni používá sůl a pepř, vysloužily si přezdívku koření koktejlů – a nejen proto by neměly chybět v žádném profesionálním ani domácím baru. Své využití ale nalézají a těší se stále větší popularitě také při vaření a pečení. Skvěle vyniknou v dezertech a sladkém pečivu, můžete je však přidat také do marinád, omáček, dresinků či pokrmů s mořskými plody. Jejich kreativnímu použití se zkrátka meze nekladou! 

Lahvičky, které musíte vyzkoušet

Proslulé ANGOSTURA® Aromatic Bitters z roku 1824, které mají charakteristické aroma koření, dnes doplňují pomerančové ANGOSTURA® Orange Bitters, jež se vyznačují také tóny květin a čerstvé pomerančové kůry. Na český trh nyní přichází také zcela nové kakaové ANGOSTURA® Cocoa Bitters, k jejichž výrobě se používají výhradně oceňované trinidadské kakaové boby, které jsou mnohými považovány za ty nejlepší na světě. 
Zkuste bitters přidat do vašeho oblíbeného drinku či jídla a sledujte, jak se na finální chuti projeví. Bez nich už to nepůjde!

Vybrané produkty seženete například v Makru či ve specializovaných prodejnách. Kompletní řadu lze sehnat na e-shopu oficiálního distributora www.warehouse1.cz., kde seženete lahvičku ANGOSTURA® Aromatic Bitters (200 ml), lahvičku ANGOSTURA® Orange Bitters (100 ml) a novinku ANGOSTURA® Cocoa Bitters (100 ml).

1877_Angostura_Aromatic_bitters1
Angostura Aromatic bitters (Zdroj: Bitters )
1878_Angostura_Orange_bitters1
Angostura Orange bitters (Zdroj: peprconsulting.cz)
Updated_100ml_CocoaBitters_EU-Hero_0524_R05
CocoaBitters EU-Hero (Zdroj: Bitters )

Perfektní ingredience do nealkoholických drinků

Ačkoli bitters obsahují alkohol, vzhledem k použití po troškách výsledný podíl alkoholu v drinku téměř neovlivní. Drink s pár střiky bitters tak obsahuje méně alkoholu než například běžné nealkoholické pivo nebo kombucha. Připravili jsme si pro vás pár snadných receptů, které váš suchý únor zaručeně oživí. 
Vyzkoušejte naše jednoduché recepty a připravte si s bitters Angostura drinky na profesionální úrovni!

Ginger Lime Fizz 

Skvělá volba pro ty, kteří hledají perfektní koktejl, jež si lze vychutnat i během suchého února.

  • 3 střiky ANGOSTURA® Aromatic Bitters
  • Prémiový ginger ale s nižším obsahem cukru, ideálně Fever-Tree Ginger Ale (200 ml)
  • Osminka limetky
  • Led

Sklenici naplníme ledem. Lahvičku s ANGOSTURA® Aromatic Bitters otočíme nad sklenici a 3x rázně a poctivě zastříkneme led. Do sklenice s ledem a bitters vymačkáme osminku limetky a nakonec zalijeme celou lahvičkou Fever-Tree Ginger Ale. Lehce promícháme.

shutterstock_286676009 (1)
i (Zdroj: Bitters )
Ginger Lime Fizz

Angostura Orange Soda

Drink velmi jemné chuti pro ty, kteří berou suchý únor skutečně poctivě a chtějí své tělo hlavně pročistit. Díky spojení s perlivou vodou není v drinku přebytečný cukr.

  • 4 střiky ANGOSTURA® Orange Bitters
  • 200 ml perlivé vody
  • Pomeranč na ozdobu
  • Led

Sklenici naplníme ledem. Lahvičku s ANGOSTURA® Orange Bitters otočíme nad sklenici a 4x rázně a poctivě zastříkneme led. Zalijeme perlivou vodou a na závěr do sklenice vložíme kousek pomeranče na ozdobu. Lehce promícháme.

shutterstock_664896571 (1)
i (Zdroj: Bitters )
Angostura Orange Soda

Publikováno: 6. 2. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce