reklama

Praní může být jednoduché, pokud vám pomáhá pára

Praní je činnost, která je prostě nutností. Přesto si i tuto činnost můžeme trochu ulehčit. Lépe řečeno nám ji může ulehčit spotřebič, který k praní využíváme. Pokud je totiž vybaven technologií parního praní, máme o několik starostí méně. Pomůže při odstraňování skvrn, lehce si poradí s bakteriemi i alergeny, navíc zlepší kvalitu prádla. Je dost důvodů, proč se při nákupu nové pračky poohlédnout po takové, která pomáhá silou páry.

i (Zdroj: Gorenje)
Život je složitý. Ale praní může být jednoduché, zvlášť parní praní (Zdroj: Gorenje)

V čem nám může pára pomoci?

1. Ulehčí žehlení. Pokud vás žehlení nebaví, parní programy si prostě zamilujete! Minimalizují totiž pomačkání prádla a zajistí hladké oblečení i bez žehlení. Stačí, když nezapomenete prádlo vytáhnout z pračky, jakmile se ukončí prací program.

2. Eliminuje pachy. Pračky s parními programy mohou odstraňovat nepříjemné pachy efektivněji než běžné pračky a přitom jsou stále velmi šetrné ke tkaninám. Likvidují totiž hlavní původce pachu, a tím jsou bakterie.

3. Šetří peníze. Kdo by neměl rád, když ušetří nějaké peníze? Díky dodatečné úpravě parou bude vaše oblečení extra měkké i bez aviváže. Takže už za ni nebude třeba utrácet.

4. Odstraní bakterie a i alergeny. Pára dosahuje vysokých teplot, které zajišťují efektivní odstraňování bakterií a alergenů. Látka se ale nenamočí do horké vody jako při vysokoteplotním programu. Přitom pára zajistí stejný výsledek, ale bez vedlejších účinků, jako například sražené oblečení.

5. Zajistí, že prádlo bude vždy svěží. Někdy jsou vaše šaty čisté, ale hodila by se jim trocha osvěžení. Třeba zimní bundě poté, co jste byli v rušné restauraci. Speciální parní programy vám mohou ušetřit cestu do čistírny a osvěžit i ty nejcitlivější oděvy za méně než 30 minut ‒ bez jakýchkoliv chemikálií.

Gorenje_WaveActive_SteamTech_LessIroning
i (Zdroj: Gorenje)
Parní programy minimalizují pomačkání prádla a zajistí hladké oblečení i bez žehlení

Tip odborníka: Sílu páry využívají pračky hned několikrát. Technologie zaručí účinné odstraňování pachů, statické elektřiny a vyrovnání vláken ekologicky, tedy bez speciálních prostředků a bez aviváže. To  určitě ocení maminky s malými dětmi a domácnosti s alergiky. Samočisticí parní funkce  zase odstraní jakékoliv bakterie uvnitř pračky a zajistí, že vaše oblečení bude vždy svěže vonět. Do půl hodiny osvěží a vyrovná pomocí páry suché prádlo.

Gorenje_steamtech
i (Zdroj: Gorenje)
Speciální parní programy vám mohou ušetřit cestu do čistírny

Další technologie, která využívá sílu iontů, odstraňuje i při nízkých teplotách praní až o 30 % více skvrn, aniž byste použili další chemické prostředky. Prací prostředek se totiž díky přirozené ionizaci lépe rozpouští ve vodě a rovnoměrně proniká do prádla. Také zabraňuje ukládání vodního kamene na topné těleso, a tak prodlužuje životnost pračky.

Gorenje_iontech
i (Zdroj: Gorenje)
Technologie využívající sílu iontů odstraňuje i při nízkých teplotách až o 30 % více skvrn

Kolikrát se vám stalo, že jste po delší době vytáhli ze zásuvky svetřík, a byl pomačkaný a zplihlý? Nebo vám po chvíli strávené v restauraci načichla bunda kouřem nebo výpary ze smažení? Právě pro tyto příležitosti je užitečný parní program, který vyrovná suché prádlo, osvěží a obnoví jeho vzhled, aniž byste museli znovu prát nebo utrácet za čistírnu.

A ještě jedna dobrá zpráva. Pračky s novými technologiemi jsou tak tiché, jako když šeptáte – díky pokročilému invertorovému motoru, kvalitní izolaci a důmyslnému konstrukčnímu řešení. Takže můžete klidně prát i v noci.

image001 (1)
i (Zdroj: Gorenje)
Pračky nové generace jsou tak tiché, jako když šeptáte

Pračky nové generace nabité i dalšími technologiemi a funkcemi, splňují nejvyšší ekologické standardy včetně zařazení do nejvyšší energetické třídy A+++ s úsporou energie až 50 %. Pro jejich obsluhu je příjemný i mírně nakloněný intuitivní ovládací panel, na který je pohodlně vidět i bez ohýbání. A také světlo, díky němuž už v pračce nenajdete žádné zapomenuté ponožky.

Publikováno: 3. 2. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce