reklama

Jak se zbavit skvrn po svátečním hodování

Odolné skvrny na prádle dokážou pěkně potrápit. Hodování po Vánocích a Silvestru zanechávají často následky na svátečním ubruse či oblíbené košili. Zbavit se odolných skvrn není mnohdy nejjednodušší. Krásné kousky tak mohou skončit zbytečně v popelnici. Přinášíme vám pár tipů, které můžete vyzkoušet.

i (Zdroj: Depositphotos)
Jak se zbavit skvrn po svátečním hodování (Zdroj: Depositphotos)

Pomocníci z kuchyně

Skvrny mnohdy odolávají běžnému pracímu prostředku a je zapotřebí sáhnout po vhodném účinnějším pomocníkovi. Rady našich babiček hovoří o jedlé sodě, octu či dokonce bílém vínu. Zásadou číslo jedna je skvrnu co nejdříve namočit, a to bez ohledu na zdroj zašpinění. Čím dříve se vám podaří odstranit špínu, aby se nečistoty nevsákly do vláken, tím lépe se vám bude se skvrnou zápasit. Dejte si však pozor, abyste skvrnu zbytečně neroztírali a problém si nezvětšili. Obyčejná soda si dokáže poradit jak s mastnými skvrnami, tak vám může pomoci při odstranění make-upu z oblečení. Pokud vás na svátečním ubruse překvapila mastná skvrna od ryby či jiného masa, vyzkoušejte právě jí. Skvrnu nejdříve namočte a následně na ni nechte působit několik hodin jedlou sodu.

Pomocníci
i (Zdroj: Depositphotos)
Častí domácí pomocníci v boji se skvrnami

Experiment s bílým vínem či octem

Při svátečním hodování si mnoho z nás vychutnává dobré červené víno, které je skvělou volbou k červenému masu, jako je zvěřina, kachna či husa. Avšak právě červené víno dokáže nadrobit pěknou neplechu. Na pomoc s odstraněním skvrn od červeného vína můžete vyzkoušet podle rad našich babiček bílé víno. Přestože to zní lehce legračně, určitě to stojí za vyzkoušení. Skvrnu se snažte nejdříve vysušit ubrouskem či papírovými utěrkami, následně polijte bílým vínem a posypte špetkou soli.

Sůl pomůže vytáhnout vlhkost z vlákna. Po octu či citrónové šťávě sáhněte, pokud budete řešit skvrny od omáčky. Jednoduše skvrnu namočte a následně na ni naneste ocet nebo citrónovou šťávu. Na barevné prádlo zvolte obyčejný ocet, zatímco na přádlo bílé použijte raději ocet bílý. Můžete použít malý hadřík na vyčištění skvrny a následně opět vyprat v pračce. Máte-li obavy, že ocet zanechá na oblečení nepříjemný zápach, nemusíte mít strach, vše z prádla brzy vyprchá. Ocet prádlo navíc změkčí a rozzáří již zašedlou bílou.

Neon odstranovac skvrn white 750
i (Zdroj: Depositphotos)
Červené víno zkuste polít bílým vínem a odsát hadříkem nebo houbičkou

Profíci z drogerie

Nevěříte-li na babské rady a raději volíte jistotu, porozhlédněte se po čisticím prostředku s účinným složením v drogerii. Na skvrny zde najdete mnoho pomocníků, stačí zvolit ten správný a mít ho doma vždy při ruce. Na trhu jsou jejich tekuté i sypké varianty, které dokážou zatočit se skvrnami na prádle, koberci, potahu či čalouněném nábytku. Prostředky na odstranění skvrn s efektivním účinkem pronikají hluboko do vláken, kde dochází k odstranění veškerých nečistot a špíny.

Image foto_skvrny na pradle_NEON
i (Zdroj: Neon)
Některé skvrny se na prádle drží opravdu úporně

Na odolné skvrny je i s použitím profesionálních odstraňovačů skvrn vhodné zaútočit lokálně a aplikovat je přímo v místě výskytu před samotným praním. Tímto postupem dosáhnete nejlepšího efektu. Prostředek vybírejte podle jeho složení. Nejlepších výsledků dosáhnete s odstraňovači s aktivním kyslíkem. Nová značka NEON vytvořila dva profesionály na odstranění skvrn. Vyzkoušejte OXI WHITE nebo OXI ACTION, které si poradí i se skvrnami od svátečního oběda, vína či kávy. OXI WHITE je určen pro odstranění skvrn z bílého prádla, OXI ACTION můžete zvolit na bílé i barevné prádlo.

Neon odstranovac skvrn action 750
Neon odstranovac skvrn action 750 (Zdroj: Neon)
Neon odstranovac skvrn white 750
Neon odstranovac skvrn white 750 (Zdroj: Neon)

Publikováno: 19. 1. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.