reklama

Jak se správně starat o srst pejsků

Zdravá a lesklá srst je nejen důkazem, že o pejska dobře pečujeme, ale zároveň svědčí i o jeho dobrém zdravotním stavu. Krásné srsti můžete docílit vhodnou kosmetikou a správnou výživou s přísunem dostatku kvalitního krmiva, vhodných vitamínů i doplňků stravy.

Jak se správně starat o srst pejsků (Zdroj: Yoggies)

Péče o srst

Péče o srst psa by měla být součástí každodenní péče o psa.  Pokud chcete, aby pejsek měl hezkou a zdravou srst, tak ho nemyjte a nešamponujte častěji, než je nutné. Mnoho pejskařů dělá chybu, že často psa myje a používá přitom šampóny. Pravdou ale je, že časté koupele srsti škodí, protože se může poškodit mikroflóra srsti a při používání velkého množství saponátů ztrácí svojí schopnost přirozeného odmašťování. Mytí psa šampóny je ideální 1x až 2x ročně.  Nikdy nepoužívejte „lidské“ šampony, ale speciální psí.

Pes ve vodě
Péče o srst psa by měla být součástí každodenní péče o psa (Zdroj: Depositphotos)

Pokud je pejsek například od bláta, tak chvilku počkejte, až špína zaschne a pak vykartáčujte. Zapáchá-li pejsek, tak dobrým pomocníkem je octová voda. Určitě je dobré také pejska kartáčovat. Pejska tak nejen zbavíte zbytečné srsti, ale masáží kartáče podpoříte tvorbu mazu. Kartáčování navíc pejskové přímo milují.

Depositphotos_7001761_l-2015
Zdravá a lesklá srst je známkou dobré kondice psa (Zdroj: Depositphotos)
Koupání
Nikdy nepoužívejte „lidské“ šampony, ale speciální psí (Zdroj: Depositphotos)

Zkuste pivovarské kvasnice

Velkou součástí v péči o srst je i kvalitní strava s vysokým obsahem masa, minerálů a vitamínů. Důležitý je i vysoký obsah bílkovin. Pro lesklou a zdravou srst je dobré dávat do krmiva i omega mastné kyseliny. Hlavním zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou ryby nebo speciální psí oleje, které se přidávají ke krmivu. Dobrou volbou je například lněný olej. Ten podporuje elasticitu a pružnost pokožky a zároveň i zdravou a lesklou srst psa. Pokud má pejsek potíže s kůži či nehezkou srstí, můžete zkusit pejskovy dát i speciální pivovarské kvasnice, které pomáhají k regeneraci pokožky.

Srst
Velkou součástí v péči o srst je i kvalitní strava s vysokým obsahem masa, minerálů a vitamínů (Zdroj: Depositphotos)

Lněný olej pro psy a kočky - Lněný olej pro psy a kočky nejvyšší kvality k obohacení krmné dávky o esenciální mastné kyseliny a vitaminy. Slouží jak k posílení imunity a zdravé srsti, tak i jako prevence proti různým zánětlivým pochodům v organismu psa. Neobsahuje konzervanty ani barviva. 

Pivovarské kvasnice pro psy - Přírodní doplněk potravy ke zchutnění potravy, zvýšení příjmu aminokyselin, komplexu vitaminu B (B2-B12), používaný při nechutenstvích, po operacích i při stresu pejska. Vhodné používat i při nedostatku vitaminů a minerálů, což se projevuje např. potížemi s kůží a srstí.

Publikováno: 27. 1. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce