reklama

Umíte se postarat o domácího mazlíčka, který se zotavuje po nemoci nebo úrazu?

Pokud váš zvířecí miláček prodělal vážné zranění nebo podstoupil důležitou operaci, jeho tělo bude reagovat stresovou odezvou, která vzniká kvůli snaze organismu odolávat šoku. Víte, jak pomoci zvířeti v rekonvalescenci?

i (Zdroj: pixabay.com)
Rekonvalescenci domácího mazlíčka po nemoci či úrazu v žádném případě nepodceňujte! (Zdroj: pixabay.com)

Zvíře v čase rekonvalescence nijak nerušte, pokud to není nevyhnutelné. Tím zabráníte dalšímu stresu. Vaše zvíře by se také mělo zotavovat v teplém, suchém a bezvětrném prostředí. Tak zabráníte podchlazení, což je častější v případě podvyživenosti a nízké aktivity.

Několik rad pro snadnější doléčení vašeho zvířecího kamaráda:

Podávejte léky ve správnou dobu. Snažte se mluvit na zvíře tiše a laskavě. Při ovazování ran nebo výměně obvazů postupujte jemně, aby zvíře pochopilo, že mu nechcete ublížit ale pomoci. Je dobré požádat o pomoc ošetřujícího veterinárního lékaře a vyžádat si od něj zotavovací program pro vaše zvíře. Stěžejní je správné krmení. Pokud trávicí trakt normálně funguje, potrava by se měla podávat dutinou ústní. Živiny mají schopnost rovnou pronikat do buněk trávicího traktu, a tak udržovat buňky zdravé.

Dopřejte jim vhodnou trpělivou péči
i (Zdroj: pixabay.com)
Dopřejte jim vhodnou trpělivou péči

Po operaci zvláště psi a kočky potřebují podpořit v příjmu potravy. Podávejte jim výživné, ale chutné krmivo. Výrazná ztráta tělesné hmotnosti, především v kombinaci s nechutenstvím, znamená větší péči. Zvířeti musíte podávat krmivo z ruky, pomocí lžičky nebo lopatičky a dohlédnout, aby rovněž přijímalo tekutiny. Oslabená imunita snižuje schopnost obrany proti infekci. Pozor na rozsáhlou infekci v těle (sepsi).

Zdroj informací: zdrave-zvire.cz

Publikováno: 27. 6. 2017, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce