reklama

Pošlete svým blízkým místo mailu novoroční přání

Technická doba nám umožňuje posílat vánoční přání pomocí sms zpráv nebo mailem. Je to rychlé a praktické. Ale i sebehezčí obrázek, nalezený na internetu nedokáže vyčarovat tu krásnou vánoční náladu, když vánoční přáníčko vlastnoručně vyrobíme a pošleme obyčejně poštou. Zkuste se vrátit zpět v čase a vyrobte svým blízkých milé vánoční přáníčko nebo tradiční "péefko".

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Pošlete svým blízkým místo mailu novoroční přání (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Výroba novoročního přání

Doby dávno minulé umožňovaly posílání vánočních přání ve formě tištěných pohlednic. Mnoho lidí pak vyrábělo vánoční přáníčka doma podle vlastní fantazie a dostupných prostředků. Kromě vánočních přání je velmi milé poslat i třeba tradiční novoroční PF přání. A jestlipak víte, co písmena PF znamenají? Je to zkratka "pour feliciter", česky zvaná novoročenka pro poblahopřání.

Historicky první přáníčko vzniklo v Londýně v roce 1843. Jistý sir Henry Cole, který již nezvládal odpovídat na dopisy svých přátel, jež dostával každé Vánoce v hojném počtu a nechal si natisknout tisíc barevných vánočních přání a ta rozeslal svým přátelům jako vánoční pozdrav.

Co budeme potřebovat?

V první řadě nějaký hezký papír, ideálně barevnou čtvrtku, barevný papír či dopisní papír. Vystačíme si ale i s obyčejným kancelářským papírem. Dekoraci vytvoříme systémem - co dům dal. Vhodné jsou mašličky, knoflíky, gelové lepidlo, konfety, glitry nebo třeba pufovaná kukuřice. Vše záleží na tom, co máte zrovna po ruce a jakou máte fantazii.

Postup výroby:

Vezmeme si barevnou čtvrtku - letošní barvou je modrá. Přeložíme jí napůl, čímž vytvoříme otevírací přání a budeme mít dostatek místa pro napsání přání. 

Použijeme barevný papír
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Použijeme barevný papír

Na přední stranu obkreslíme tvar kolečka třeba podle sklenice. Kolečko bude představovat vánoční ozdobu. Jako dekoraci použijeme barevné knoflíky, které do kolečka vlepíme tekutým lepidlem. Mezi knoflíky nalepíme barevné nalepovací kamínky. Celou kompozici doplníme malou nalepenou mašličkou.

Přáníčko vyzdobíme
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Přáníčko vyzdobíme

Dovnitř přáníčka napíše vlastnoruční věnování. Pokud nechceme vyrábět přáníčko, zakoupíme předtištěné a vyzdobíme si dekorativně obálku, ve které budeme přání posílat.

Dovnitř přání napíšeme pěkné věnování
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Dovnitř přání napíšeme pěkné věnování

Podobně můžeme přátelům a známým poslat místo srdečného blahopřání přáníčko vtipné nebo přáníčko v podobě výherního losu. Zkrátka, nápadům se meze nekladou a rozhodně svým blízkým uděláme větší radost vlastnoručně vyrobeným přáníčkem, které si mohou schovat na památku než jednoduchou smskou.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Publikováno: 28. 12. 2022, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.