reklama

Zbavte se zvířecích chlupů – rychle a účinně

Zvířecí mazlíčci jsou součástí mnoha domácností - a v každé z nich se řeší, jak se nejlépe zbavit všudypřítomných chlupů, a to nejen v období línání. Použít můžete staré dobré prostředky, jako jsou lepivé válečky, nebo také moderní pomůcky v podobě výkonných vysavačů. A jejich kombinace je vůbec nejúčinnější.

i (Zdroj: Depositphotos)
Zbavte se zvířecích chlupů – rychle a účinně (Zdroj: Depositphotos)

Levně a s tím, co máte zrovna po ruce

Chlupy po zvířecích mazlíčcích můžete poměrně snadno uklidit za pomoci kartáče či gumové rukavice. Je to sice způsob časově náročnější, ale účinný. Použít můžete buďto klasický kartáč, případně si můžete pořídit speciální kartáč z gumy, na který se chlupy nalepí a stačí jej potom pouze opláchnout vodou. Před dalším použitím ho ale nechte uschnout. Stejně vám zafunguje i klasická gumová rukavice na úklid.

Rukavice
i (Zdroj: Prima DOMA)
Gumová rukavice odstraní chlupy díky antistatickému účinku

Válečky vždy po ruce

Na malé plochy a oblečení si pořiďte klasický lepicí váleček - stačí jím zanesená místa přejet a chlupy se na něj nalepí. Jakmile přestane další nečistoty zachytávat, stačí vrchní vrstvu utrhnout a můžete ho používat dál. Díky své velikosti a praktičnosti ho můžete mít stále při ruce, třeba i v kabelce, hodí se mít jeden vždy na správném místě - v kanceláři, v autě i doma. V krizové situaci, kdy se potřebujete nežádoucích chlupů zbavit a nemáte váleček po ruce, můžete použít lepicí pásku.

Váleček
i (Zdroj: Prima DOMA)
Lepivý váleček je neocenitelný pomocník v boji se zvířecími chlupy

Chlupy vyperte

Zvířecích chlupů se můžete zbavit i v pračce - ale pozor, abyste si ji nezničili zanesením velkého množství chlupů. Nové pračky už disponují speciálními programy na praní oblečení i jiného textilu tak, aby z nich chlupy účinně odstraňovaly. Pokud takový program vaše pračka nemá, udělá vám podobnou službu houbička na nádobí nebo kousky molitanu, které jednoduše do bubnu vložíte a ty na sebe při praní chlupy zachytí. Dalším velmi dobrým pomocníkem k jejich odstranění je po praní i následné použití sušičky, která zbaví oblečení i další textil zbývajících chlupů.

Pračka
i (Zdroj: Prima DOMA)
Častěji perte oblečení i potahy

V hlavní roli vysavač

Nejlepším pomocníkem při úklidu zvířecích chlupů je jednoznačně vysavač. Některé typy jsou přímo určeny pro účinné vysávání zvířecích chlupů. 

  • Určitě si před nákupem zjistěte, zda má v příslušenství speciální nástavec na vysávání chlupů, ideálně rotační turbokartáč. Pokud ne, určitě si ho dokupte.
  • Vhodný je také nástavec na vysávání čalounění, protože bez něj dobrého výsledku na gauči či koberci nedosáhnete. 
  • Pořiďte si hubici, kterou můžete vysávat přímo mazlíčka - speciální nástavec chlupy vysaje a ještě stimuluje kůži. Dobré je zvykat je na tuto proceduru už od malička a mít co nejtišší vysavač, který jej nebude svým provozem stresovat.
  • HEPA filtr ve vysavači zachytí ty nejjemnější částice, zbaví vás alergenů, pylů, roztočů - i to je pomocník při úklidu domácnosti, kde žijí zvířecí miláčci.
Kartáč
Pořiďte si k vysavači kartáč s krátkým chlupem (Zdroj: Prima DOMA)
Vysávání
Pomůže vám vysavač, který zvládne vysát nejen koberce, ale i hladké povrchy (Zdroj: Prima DOMA)

Jak uklízet efektivně

Úklid chlupů od domácích mazlíčků si zjednodušíte a zefektivníte, pokud jednou za čas provedete intenzivní úklid, který doplníte častým, ideálně každodenním úklidem exponovaných míst.

  • Pro takový úklid je vhodný menší vysavač, nejlépe akumulátorový a lehký, kterým pohodlně vysajete vše potřebné v domácnosti a nemusíte za sebou tahat velký přístroj a ještě přemýšlet o tom, kam všude vám elektrický kabel dovolí zajet.
  • Volte vysavač s vysokým výkonem, který účinně vysaje všechny nečistoty.
  • Skvělé je také, pokud je možné odejmutím části vytvořit ruční vysavač, kterým pohodlně vysajete například čalounění, police či jiná hůře dostupná místa.
Aku vysavač
i (Zdroj: Prima DOMA)
Na menší plochy si pořiďte akumulátorový ruční vysavač

Takovým přístrojem je například tyčový a ruční AKU vysavač 3v1 SOGO-16165. Akumulátorový přístroj, který na jedno nabití vydrží až 45 minut, takže zvládnete bez obav uklidit i větší prostor a navíc bez velké námahy, protože váží jen 2 kg. Je bezsáčkový, a tak se nečistot po každém úklidu hned jednoduše zbavíte vysypáním a vymytím.

Zbavte se zvířecích chlupů – rychle a účinně (Zdroj: Depositphotos)
i (Zdroj: eberry.cz)
Tyčový a ruční bezsáčkový AKU CYKLON vysavač 3v1 SOGO SS-16165

 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 19. 12. 2020, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová