reklama

Jak si poradit s předvánoční dekorací a výzdobou stolu?

Vánoční stůl se většinou prohýbá pod nejrůznějšími dobrotami a umístit na něj ještě nějakou dekoraci je práce vskutku heroická. To abychom si pořídili rozkládací stůl a nebo ubrali na dekoraci. A nebo si vyrobit takovou, která nezabere moc místa.

Jak si poradit s předvánoční dekorací a výzdobou stolu (Zdroj: Prima DOMA)

Výroba dekorace na vánoční stůl

Prosinec je měsícem vánočním, avšak samotnému Štědrému dni předchází hektický úklid, přípravy a zdobení. Abychom nemuseli za vánoční dekorace utrácet peníze, vyrobíme si jednoduchou vánoční dekoraci ve stylu - co dům dal. Při výrobě se tak může sejít celá rodina a užít si chvíle pohody.

Dekorace
Hvězdičky doplníme šiškami a větvičkami (Zdroj: Prima DOMA)

Výroba větvičkových hvězdiček

Tyto hvězdičky jsou na výrobu natolik jednoduché, že je zvládnou i děti. Postačí nám k tomu několik větviček z libovolného druhu stromu nebo keře. Větvičky zbavíme olistění nebo jehličí (ideální jsou pružné větvičky z vrby). Pak si je nařežeme na stejně velké kousky. Na každou hvězdičku budeme potřebovat 6 větviček.

Spojovat je budeme tenkým drátkem, takže si kromě drátku připravíme i štípací kleště. Na dozdobení použijeme přírodní provázek. 

Vázání
Větvičky svážeme drátkem (Zdroj: Prima DOMA)

Nastříhané větvičky by měly být stejně dlouhé, ale i stejně široké, rovné, nepokroucené. 

Základem výroby hvězdiček je vytvoření dvou trojúhelníků, které se spojí k sobě. Na stole si nejprve složíme oba trojúhelníky a v rozích je svážeme tenkým drátkem. Oba trojúhelníky pak do sebe zaklesneme a na třech místech je svážeme drátkem. 

Hvězdička
Dva trojúhelníky spojíme do hvězdičky (Zdroj: Prima DOMA)

Hotové hvězdičky v místech spojení ozdobíme režným provázkem a je hotovo. Rozložené na vánočně prostřeném a vyzdobeném stole se mohou doplnit třeba několika větvičkami smrku či šiškami.

Publikováno: 19. 12. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová