reklama

Nechte se inspirovat nápady, co s obaly od kosmetiky nebo drogerie

I když se může na první pohled zdát, že obaly od spotřebované kosmetiky nebo drogerie jsou jen nepotřebný odpad, můžeme jim poměrně jednoduše vdechnout druhý život. Pokud obal vytřídíte do správného kontejneru, čili plast do žlutého, papír do modrého, bude obal dále zpracován a stane se z něj třeba nová lahev nebo novinový papír.

i (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)
Nechte se inspirovat nápady, co s obaly od kosmetiky nebo drogerie (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)

Influencerka Radka z Meet My Lovely World se podívala blíže na obaly známých značek drogistických a kosmetických přípravků a podělila se o tipy, jak si zkrášlit svoje okolí. Obaly těchto značek jsou sice recyklovatelné, ale proč nevyužít některé z nich doma, aby se vůbec nedostaly do popelnice? Opětovné použití obalů v domácnosti ještě o něco více šetří naši planetu a navíc si u kreativní práce užijete spoustu legrace.

Vánoční svícen

Vánoce se kvapem blíží, tak se rovnou pusťme do vánoční dekorace! K výrobě svícnu budete potřebovat: obal od masky na vlasy, provázek, svíčku, větvičky, tavnou pistoli, šišky a papírové hvězdy na dozdobení.

Pantene pred
i (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)
Kulatý obal od masky na vlasy před použitím

Z obalu masky nejdříve sundáme etiketu. Kolem dokola omotáme dekorativní provázek a přilepíme ho tavnou pistolí. Doprostřed přidáme a přilepíme vysokou svíčku – pozor, myslete na to, aby se svíčka nepřevrátila a aby byla upevněna bezpečně. Okolo svíčky naaranžujeme větvičky a ozdobíme je šiškami, případně dalším přírodním materiálem, který venku najdeme. Vánoce můžou dorazit, jste připraveni.

Pantene po
i (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)
Obal se proměnil v praktický svícen

Květináč

Zkuste si odpovědět na otázku, jakou knížku si rádi čtete se svými dětmi? A nevyskytuje se v ní nějaká postava, která by se dala „vyrobit“? Vida, z obalu pracího gelu se dá vytvořit třeba květináč ve tvaru velryby z pohádky.

Ariel pred
i (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)
Plastová láhev od tekutého pracího prášku

Prvně z lahve odstraňte etiketu. Potom si narýsujte tvar, který by měl výsledný výrobek mít, a podle toho vystříhejte. Velrybě vytvarujte nůžkami ocas, nakreslete oči a dodekorujte mašlemi či ozdobnými kamínky, aby vám květináč ladil s interiérem. A pak už jen stačí vložit květinu a radovat se z vlastního výrobku.

Ariel po
i (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)
Nyní z něj máme krásný obal na květináč

Stojánek na tužky

Poslední inspirace je nejjednodušší na přípravu a můžete do ní klidně zapojit i děti. Vezměte obal vašeho oblíbeného šamponu, sundejte etiketu, rozpůlte a během půlení nezapomeňte ponechat na dolní polovině „uši“. Spodní polovinu pak polepte papírem, na který se dají jednoduše nakreslit oči a čumáček. A najednou je na světě zajíc, který ochotně podrží dětské pastelky.

Head and Shoulders pred
i (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)
Obal od šamponu nebo sprchového gelu

Tohle je jen pár tipů, jak se zbylými obaly naložit. Zkuste během dlouhých chladných večerů zapojit svoji fantazii a vymyslet, co by nejlépe zapadlo do vašeho bytu nebo udělalo radost vašim dětem. Společně strávený čas se počítá a vlastní výrobek mnohdy udělá větší radost než ten koupený.

Head and Shoulders po
i (Zdroj: Radka z @meetmylovelyworld)
Z obalu se stal šikovný držák na tužky v dětském pokoji

Publikováno: 13. 12. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce