reklama

Díky ručnímu a tyčovému aku vysavači se stane domácnost hygienicky čistou

Úklid - noční můra a postrach každé hospodyňky či vášeň a touha po čistotě, pořádku a voňavé domácnosti? To je otázka, která se stává v tomto předvánočním čase opět aktuální. Většina z nás si pohodu a klid nejkrásnějších svátků v roce nedokáže představit bez pečlivě vygruntovaného bytu. Při takovémto úklidu se stává obrovským pomocníkem ruční i tyčový aku vysavač. Přístroj, který používáme nejen při velkém úklidu před Vánoci, ale naopak je naším každodenním pomocníkem v boji proti prachu, špíně a nečistotám.

Díky ručnímu a tyčovému aku vysavači se stane domácnost hygienicky čistou (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Ruční a tyčový aku vysavač

Na našem trhu je nepřeberné množství vysavačů a záleží pouze na naší volbě, kterého pomocníka si pro boj proti špíně zvolíme. Skvělým přítelem každé domácnosti se může stát např. ruční a tyčový aku vysavač. Jedná se o bezsáčkový vysavač, který disponuje nejmodernější cyklonovou technologií. Díky vysoké odstředivé síle se prach a nečistoty z nasátého vzduchu oddělí a pokračují do odpadní nádoby. Jestliže máte doma čtyřnohého mazlíčka, stane se tento vysavač vaším obrovským pomocníkem, neboť snadno vysaje i hrubé nečistoty a díky velké podtlakové síle při sání umí perfektně vysát i koberce s delším vlasem.

upr vys. 2 DO227SV-sfeer
Tyčový a ruční vysavač v jednom snadno vysaje i hrubé nečistoty (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Každého muže právem zajímají především technické parametry nově zakoupeného přístroje. Tento vysavač je vybaven akumulátorem typu Li-ion, který díky své pokročilé technologii umožňuje častější dobíjení baterie, aniž by se snížila její kapacita. Taktéž motor si právem zaslouží svou pozornost. Jedná se totiž o stejnosměrný bezuhlíkový motor, který se vyznačuje vyšším výkonem a nízkou spotřebou.

Mnoho našich dětí stále častěji trpí nejrůznějšími alergiemi. Domov proto musí být čistý, bez jakýchkoliv podmětů k propuknutí alergického záchvatu. Ruční a tyčový aku vysavač se tak stává báječnou volbou každé takové domácnosti. Disponuje více stupni filtrace. Cyklonový systém filtrace odstřeďuje hrubé nečistoty, pak přichází na řadu dvojitý filtr na méně hrubé nečistoty a prach a nakonec je tu HEPA filtr. Ten zachytává i extra jemné nečistoty i plísně. Veškeré části filtračního systému lze navíc bez jakýchkoliv problémů omýt vodou. Nádoba na prach má objem 0,4 l a její snadné vyjmutí stisknutím jediného tlačítka ocení snad každá žena.

upr DO227SV-filters
Veškeré části čtyřstupňového filtračního systému lze omývat vodou (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Hospodyňky zajisté kladně ohodnotí i variabilitu provedení. Tento přístroj lze použít jako tyčový vysavač, který zajistí pohodlné vysávání podlah, stropu i různých hůře přístupných míst, nebo vysavač ruční, jež lze použít pro vysávání nábytku či auta. Jeho bohaté příslušenství je také obrovskou předností. Vysavač je vybaven dlouhou sací trubicí pro snadné vysávání hůře přístupných míst i pavučin u stropů. Na trubici se dá navíc nasadit štěrbinová hubice nebo prachový kartáč. K příslušenství patří i podlahová hubice s elektricky poháněným rotačním turbokartáčem, který je po celém svém obvodu vyroben z měkkých vláken. Obsahuje bezpečnostní pojistku, díky které se stroj při svém ucpání okamžitě vypne. 

upr DO227SV-sfeer3
Ruční vysavač lze použít pro vysávání čalouněného nábytku či auta (Zdroj: DOMO-elektro.cz)
upr. vys. 2 DO227SV-accessoires
Mezi příslušenství patří štěrbinová hubice a prachový kartáč (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Ruční a tyčový aku vysavač je navíc vybaven LED osvětlením prostoru přímo před sací hubicí. Takovou vymoženost oceníme především v časech, kdy se dříve stmívá a díky šeru bychom nečistoty mohli snadno přehlédnout. Navíc nám tento vysavač nezabere doma moc místa. V balení se totiž nachází praktický držák na zeď, kam tohoto pomocníka bezpečně umístíme.

upr DO227SV-split_beeld
Díky LED osvětlení prostoru před hubicí nepřehlédnete žádnou nečistotu (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Ruční a tyčový vysavač 3 v 1 s mopem

Co hospodyňka, to jiná volba vysavače. Ruční a tyčový vysavač v kombinaci s praktickým mopem si bezpochyby najde své uplatnění v mnohých domácnostech. Jedná se o bezsáčkový vysavač, který můžeme pohodlně použít jako tyčový vysavač k čištění nejrůznějších povrchů. Tento přístroj je vybaven elektricky poháněným rotačním kartáčem. Při vyjmutí ručního vysavače získáme pomocníka, který hravě vysaje nečistoty z hůře přístupných míst, rohů i koutů v pokoji, poliček nebo např. i elektroniky. Použít se dá samozřejmě při úklidu interiéru vašeho auta. Třetí a velice podstatnou výhodou tohoto vysavače je jeho odnímatelný mop. Můžeme tak vysávat a vytírat jedním tahem. Jedno naplnění zásobníku na vodu umožní vytření podlahy až o rozloze 40 m².

upr DO228SV-2in1
Tyčový a ruční aku vysavač 3v1 vysává a vytírá zároveň (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Každou hlavu rodiny budou opět zajímat technické parametry přístroje. Tento vysavač je vybaven výkonným Li-ion akumulátorem, díky kterému můžeme v kuse vysávat až 50 minut. Na rukojeti vysavače můžeme jednoduše měnit výkon našeho přístroje, dle typu čištěného povrchu. Na výběr máme dva výkonové stupně sání. Navíc si hravě kontrolujeme nabití baterie díky LED stupnici ukazující její aktuální stav.

upr DO228SV-sfeer
Na jedno naplnění zásobník umožní vytření až 40 metrů čtverečních podlahy (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Maminky a lidé trpící různými alergiemi bezpochyby ocení účinnou vícestupňovou filtraci vysávání. Cyklonový systém filtrace zajišťuje odstředění hrubých nečistot a prachu, který se tak dostává přímo do prachové nádoby. Tento zásobník dokáže pojmout až 500 ml nečistot. Vysavač je samozřejmě vybaven i HEPA filtrem. Ten dokáže zachytit nejjemnější nečistoty, plísně i jiné mikroorganismy. Domácnost se tak stává čistou a hygienickou.

Díky ručnímu a tyčovému aku vysavači se stane domácnost hygienicky čistou
Vysavač je vybaven velmi účinnou vícestupňovou filtrací (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Každá hospodyňka dokáže ocenit jednoduché vychytávky, které umí usnadnit a zjednodušit nejrůznější domácí práce. I tento vysavač se může pochlubit takovou vymožeností. Díky praktické sklopné rukojeti můžeme snížit výšku přístroje až o polovinu a zajistíme si tak bezpečné a šikovné uskladnění vysavače. Podlahová hubice je navíc vybavena flexibilním kloubem, který umožňuje vysávat nečistoty i pod nábytkem.

upr vys. s mopem DO228SV-sfeer3
Flexibilní kloub umožňuje vysávat nečistoty i pod nábytkem (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Obrovskou výhodou tohoto přístroje je navíc bohaté příslušenství. Kromě standardního vybavení zde najdeme např. prachový kartáč, který je šikovným pomocníkem při čištění nábytku či poliček, štěrbinová hubice, hadřík na podlahu z mikrovlákna či nabíjecí stanice s přihrádkou na již zmíněný prachový kartáč a štěrbinovou hubici.

upr DO228SV-mop_exploded
Snadno odnímatelný mop je vhodný pro vytírání všech druhů podlah (Zdroj: DOMO-elektro.cz)
upr vys. s mopem DO228SV-accesoires
K příslušenství patří také štěrbinová hubice a prachový kartáč (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Abychom nepřehlédli sebemenší nečistoty, disponuje hubice vysavače technologií LED osvětlení celého vysávaného prostoru. Ruční a tyčový vysavač s mopem v jednom se pak stane neocenitelným pomocníkem v boji s nečistotami.

Ruční a tyčový vysavač 2 v 1

Dalším obrovským spolubojovníkem se může stát i ruční a tyčový vysavač 2 v 1. Na rozdíl od předešlého pomocníka neumí tento přístroj vysávat a vytírat současně, avšak jeho variabilita je také neocenitelná. Výkonný bezsáčkový tyčový vysavač se stane naším pomocníkem při každodenním úklidu. Díky dlouhé rukojeti a elektrickému rotačnímu kartáči hravě vyčistíme nejrůznější povrchy i pavučiny u stropu či špatně dostupná místa. Vynikající výsledky nám předvede při čištění podlah, koberců i pohovky. Vyjmutím odnímatelné části získáme ruční vysavač, který můžeme použít nejen v domácnosti, ale i jako vhodný přístroj pro čištění interiéru našeho auta.

upr DO217SV_split
Výkonný bezsáčkový vysavač 2 v 1 je velkým pomocníkem při každodenním úklidu (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Vysavač disponuje silnou Li-ion baterií, která nám zaručí výdrž až 30 minut při plném zatížení vysavače. Tato baterie zaručuje adekvátní výkon sání a netrpí častějším dobíjením. Světelná kontrolka nás zavčasu upozorní na blížící se potřebné dobití vysavače.

Tento přístroj je opět vhodný do domácnosti, kde žijí lidé trpící nejrůznějšími druhy alergií. Je vybaven cyklonovým systémem filtrace pro zachycení a odstředěním hrubých nečistot od prachu a kónickým HEPA filtrem, díky kterému se zachytí i ty nejjemnější částečky prachu, plísně i jiné mikroorganismy. Naše domácnost se tak stane hygienicky čistou.

upr DO217SV_under
Kloub hlavice zajistí snadnou ovladatelnost vysavače (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Dámy ocení patentovaný kloub hubice, díky které je zaručena snadná ovladatelnost vysavače. Navíc je vybaven funkcí samostatného stání, takže tento vysavač můžeme zanechat bezpečně stát i ve vzpřímené poloze.

upr DO217SV_side
Vysavač má funkci samostatného stání a praktickou sklopnou rukojeť (Zdroj: DOMO-elektro.cz)
upr DO227SV-exploded3
upr DO227SV-exploded3 (Zdroj: DOMO-elektro.cz)
upr vys. s mopem DO228SV-exploded_filters
Vysavač je vybaven velmi účinnou vícestupňovou filtrací (Zdroj: DOMO-elektro.cz)
upr vys. s mopem DO228SV-side
Hubice vysavače má zabudované LED osvětlení vysávaného prostoru a sklopnou rukojeť pro snadné skladování (Zdroj: DOMO-elektro.cz)

Publikováno: 22. 12. 2020, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová