reklama

Jaké potraviny se nehodí pro naše zvířecí kamarády: Pozor na hroznové víno i čokoládu

Také nedokážete odolat smutným psím očím či mňoukání číčy, aby dostali nějakou tu dobrotu z talíře lidí? Tváří v tvář takové situaci podlehne snad každý a podá zvířeti něco dobrého ze stolu. Víte však, že mnohé potraviny jsou pro zvíře nevhodné a mohou být i toxické?

Rozhodně vynechejte čokoládu, neboť kakao obsahuje theobromin, látku, která může být pro zvíře nebezpečná i v malém množství. Zvlášť citlivá jsou na ni psí plemena s krátkou lebkou. Rovněž se nedoporučuje káva. Na seznamu zakázaných potravin je i syrové maso, které může být kontaminováno bakteriemi. Ani syrová cibule nepatří do jídelníčku zvláště psích miláčků.

Jaké potraviny se nehodí pro naše zvířecí kamarády 2
Jaké potraviny se nehodí pro naše zvířecí kamarády 2 (Zdroj: pixabay.com)

Pozor na ovoce i zeleninu

Kočky a psi nesmějí hroznové víno. Podle poslední vědecké studie by jeho konzumace mohla způsobit selhání ledvin. Avokádo je toxické pro ptáky, králíky a myši, neboť vyvolává dýchací potíže. Nedávejte jim ani brambory a květák. Hlodavci by měli konzumovat potraviny speciálně pro ně určené. Hlídejte, aby neokusovali rostliny, které jsou v bytě. Například fikus by jim neměl přijít do cesty.

Důležité je nenechávat potraviny v dosahu zvířete. Na procházce se psem buďte vždy ve střehu. Nechte svého čtyřnohého miláčka přičichnout k neznámé potravině, ale ne ochutnat.

Publikováno: 14. 6. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce