reklama

Víkend otevřených zahrad, svátek všech zahradních nadšenců je tady!

Víkend otevřených zahrad se uskuteční na několika místech po celé České republice 10. a 11. června 2017. Určitě si vyberete akci, která je vám nejblíže nebo zahradu, kterou byste rádi navštívili, a po zbytek roku to není možné. Letošního ročníku se zúčastní téměř sto zahrad.

Nadcházející sobotu a neděli můžete oslavit výletem svátek otevírání běžně veřejnosti nepřístupných zahrad (Open Garden & Squares Weekend), který vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě. V České republice se do projektu zapojují i běžně navštěvovaná místa, ale s doplňkovým programem, připravovaným pouze pro tuto ojedinělou akci.

Víkend otevřených zahrad 3
i (Zdroj: Simona Sedláčková)
Víkend otevřených zahrad 3

Národní památkový ústav se zapojí s řadou svých objektů. Tradičně můžete navštívit zahrady pod Pražským hradem. Květnou a Podzámeckou zahradu v Kroměříži. V Akademické zahradě Mendelovi univerzity v Lednici budou slavnostně otevřeny Tematické zahrady-Labyrint přírody a ráj zahrad. V Brně letos bude možné navštívit v parku Špilberk Zahradu pod hradbami-Hlídka I. V nově přihlášeném parku u zámku Kynžvart na vás také čeká bohatý program.

Budete mít možnost nahlédnout do kuchyňské zahrady zámku Veltrusy-Ostrov. Za jejími zdmi i v zámeckém parku pak bude probíhat speciální program – těšit se můžete na přednášky nebo koncert.

Víkend otevřených zahrad 4
i (Zdroj: zamek-veltrusy.cz)
Víkend otevřených zahrad 4

V Levandulové zahradě Klapý se můžete projít vesnickou zahradou, uspořádat si piknik v zahradě, podívat se na floristickou předváděcí hodinku, jak se váže letní kytice (vždy od 14 hod), navštívit Andělskou kovárnu a Květinovou čajovnu.

Víkend otevřených zahrad 1
i (Zdroj: Levandulová zahrada Klapý)
Víkend otevřených zahrad 1

Přírodní zahrady, o.s. na Vysočině představí ekologický způsob zahradničení ve svých patnácti ukázkových zahradách, které můžete navštívit a v rodinném prostředí s majiteli probrat jejich zkušenosti s ekologickým způsobem péče o zahradu. V Jihomoravském kraji můžete mimo jiné navštívit Bylinkovou zahradu ve Valticích.

Publikováno: 5. 6. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.