reklama

Jak si pomocí mechu vyrobit dekorativní popisné číslo na dům?

Číslo popisné nemusí být jen strohá tabulka s číslicemi. Můžeme jí dát zajímavou fazónu a originalitu. Představte si, že byste na svém domě měli popisné číslo z mechu a květin. Zdá se vám to podivné? Podívejte se sami, že je to vcelku zajímavý a vtipný nápad.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Jak si pomocí mechu vyrobit dekorativní popisné číslo na dům? (Zdroj: Prima DOMA)

Popisné číslo z mechu

Popisné číslo si můžeme mnoha způsoby zkrášlit. Co kdybyste si ho ozdobili mechem a sušenými květinami? Bude to pro vás příjemná relaxace na podzim nebo v zimě, když se už na zahradě všechny potřebné práce udělaly a vám je dlouhá chvíle. 

I když se nám může zdát, že domovní neboli popisné číslo je celkem obyčejná věc, nemusí obyčejnou věcí zůstat, pokud zapojíme trochu fantazie a šikovné ruce. Popisné číslo je spolu s fasádou a okolím domu první věcí, která vás při příchodu vítá a mělo by tedy reprezentovat vás a vaši osobnost. 

Dekorace
i (Zdroj: Prima DOMA)
Kromě mechu použijte i sušené květiny a další přírodniny

Prvotní starostí pro vás, pokud si chcete domovní číslo zkrášlit a vdechnout mu originalitu je oslovit nějakého zručného kováře, který vám vyková šablonu čísla. V případě, že žádného neznáte, vyhledejte si takového řemeslníka na internetu. Jistě vám rád vyjde vstříc. Kovové číslo by měli mít drážku, do které budeme následně mech vkládat a lepit. Drážka by měla být dostatečně široká, aby v ní byl mech vidět. Ideální velikost číslic je 20 cm a šířka kovového pásu, ze kterého jsou vyrobeny je 3 cm.

Šablona
i (Zdroj: Prima DOMA)
Šablonu vám může vykovat šikovný kovář

Postup:

Šablonu budeme postupně vystýlat mechem, který si nasbíráme při procházce do lesa. Můžeme si nasbírat i zajímavě tvarované větvičky nebo šišky, které dlouho vydrží a nezmění tvar. Je potřeba, aby mech i ostatní ozdoby v šabloně dlouho vydržely a my je nemuseli třeba každý týden obměňovat.

Mech budeme lepit tavnou pistolí, jinak by nám při poryvu větru či v dešti vypadl. 

Lepení
i (Zdroj: Prima DOMA)
Na lepení mechu použijeme tavnou pistoli

Pokud se nechcete spokojit pouze s klasickým zeleným mechem, existuje asi 10000 druhů mechů a některé jsou i zajímavě barevné, takže máte opravdu pestrý výběr. Kromě použitého mechu si můžete šablony číslic dozdobit sušenými květy, peříčky, šiškami a dalším přírodním materiálem, kromě toho můžeme reagovat i na vánoční nebo velikonoční svátky a popisné číslo dodekorovat podle situace i sezóny.

Mech
i (Zdroj: Prima DOMA)
Mechů je na světě několik tisíc druhů, určitě si mezi nimi vyberete

Hotové domovní číslo pak umístěte viditelně na plot nebo fasádu domu a zaručujeme vám, že ho nikdo nepřehlédne.

 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 12. 12. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová