reklama

5 tipů, jak na kočičího mlsouna

Majitelé koček se mnohdy potýkají se stejným problémem. Jejich mazlíček je takový mlsoun, že miska s krmivem často leží dlouho ladem. Kočka si ji nevšímá anebo jen ochutná a odkráčí. Uspokojit až 500 chuťových pohárků tohoto mazlíčka není jednoduché. S našimi tipy to ale zvládnete na jedničku.

i (Zdroj: Vanilla PR)
5 tipů, jak na kočičího mlsouna (Zdroj: Vanilla PR)

Kotě nerozmazlujte

Málokdo ví, že u koček se formují chutě již od narození. Tudíž poté, co si kotě přivezete domů byste měli mít připraveno kvalitní suché krmivo anebo mokré v plechovkách. Nicméně není vhodné kotě krmit z ruky a jakkoliv jinak mu podstrojovat. Vyvarujte se hlavně podávání mléka. Tím můžete kočce uškodit, špatně se jí tráví a obvykle následují zažívací problémy a průjem. A když už máte potřebu dát kotěti mléko, kupujte to, které je určeno přímo pro ně. Kravské mu nepodávejte.

Tip: Jestliže, ale chcete kotěti dopřát kvalitní stravu ve formě kombinace granulí a konzervy. Dopřejte jim nové konzervy s kousky masa Marp Filet. Vybírat můžete z lososa, kuřecího anebo krůtího masa.

Konzerva
Dopřejte jim vyváženou stravu (Zdroj: Marp)
Nevhodná strava
Neučte svou kočku konzumovat masné výrobky, jsou pro ni škodlivé (Zdroj: Depositphotos)

Krmte několikrát denně

U psů jsme zvyklí, že jednou a někdy maximálně dvakrát za den stačí podat denní krmnou dávku. Kočky jsou ale jiné. Ty nemusíme vychovávat sebráním misky. Nechte kočce misku naplněnou i přes noc. Jsou to lovci, a tak můžete předpokládat, že ráno bude její obsah pryč. Kromě toho můžete celou krmnou dávku rozdělit na 3 části a postupně během dne dávkovat.

Mističky
i (Zdroj: Depositphotos)
Většina koček nesnáší umazané mističky

Na novou stravu přecházejte pomalu

Zjistili jste, že kočka nepřišla úplně na chuť stávajícím granulím a chystáte se je obměnit. To byste ale měli dělat pomalu a postupně. Pejsek se oproti kočce mnohem rychleji sžije s novými granulemi. A proto u kočky pomalu snižujte podíl původních a přidávejte více nových. Během týdne až dvou byste měli postupně přejít na nové.

Tip: Nezapomínejte na tolik důležitý pitný režim vašeho čtyřnohého mazlíčka. Misku s vodou, alespoň o velikosti 200 ml dávejte těsně vedle misky na jídlo. Nedostatečný pitný režim může zvířeti způsobit velké zdravotní komplikace.

Granule
i (Zdroj: Depositphotos)
Některá kočka preferuje granule, jiná zase čerstvou stravu

Oživte krmení

Přijde vám, že kočka už tolik nežere anebo ji dokonce aktuální strava nechutná. Důvodů může být hned několik. Neudělali jste z krmení rituál, a to je chyba. Kočka rituály miluje. Začněte krmit pravidelně, a to třeba v osm ráno, okolo oběda, večer okolo šesté a případně i na noc misku doplňte. Nezapomeňte je však perfektně omýt. Některé kočky nejí ze špinavých misek. V případě, že to nezaber můžete vyzkoušet oživení suchého krmiva kvalitními konzervami s vysokým podílem masa a bez obilovin. To zbystří totiž nejeden rozmlsaný kočičí čumák.

Kočičí konzerva
i (Zdroj: Marp)
Při nákupu si přečtěte složení pokrmu na etiketě, ať víte, co kočce dáváte

Více koček, více misek

Máte doma více koček? Pořiďte každé z nich vlastní misku. Může to být neobvyklé, ale díky tomu zabráníte vzájemnému se odstrkování od jídla. Pokud je mezi kočkami větší věkový rozdíl anebo každá má jiné krmivo, lépe se v tom budete orientovat. Ovšem nezapomínejte misky důkladně po každém jídle vyčistit.

Krmivo
i (Zdroj: Marp)
Kočky mají rády změnu ve stravě

Publikováno: 25. 11. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce