reklama

Tipy jak si užít pořizování vánočních dárků

Všichni to známe, Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím roku, ale někdy to může být také nejhorší období roku. Ne vždy je jednoduché vybrat vhodné vánoční dárky. Nemusíte ale věšet hlavu, protože my vám s výběrem pomůžeme. Máme několik tipů, jak si pořizování vánočních dárků pro všechny své blízké užít a navíc je obdarovat něčím, co hned neskončí někde v koutě.

i (Zdroj: Depositphotos)
Tipy jak si užít pořizování vánočních dárků (Zdroj: Depositphotos)

Naslouchejte a sepisujte si seznam po celý rok

Zásada číslo jedna – výběr dárků (což platí nejen o těch vánočních) by se neměl uspěchat. Vídáte-li se s dotyčnými během roku často, zkuste si nenápadně zapisovat, co zajímavého vám sdělují, zvláště když s vámi mluví o svých snech a přáních. Vyvarujte se zbytečných „výslechů” těsně před Vánocemi. Nejenže působí zoufale, ale hlavně vám skoro nikdo neodpoví na vaši otázku. Zvláště starší rodiče či prarodiče mají ve zvyku říci maximálně to, že ve svém věku už nic nepotřebují, a jste znovu ve slepé uličce.

Vánoce
i (Zdroj: Depositphotos)
Dárky pod stromečkem by měly být milou pozorností, ne povinností

Udělejte z obyčejné věci neobyčejný dárek

Dárky, které potěší, nemusejí být nutně ty nejdražší. Víte-li, že vašeho blízkého skutečně potěší ponožky, čokoláda či kniha, nebraňte se jim, ale zkuste se zamyslet nad tím, jak je „prodat” originálně. Věděli jste třeba, že lze pořídit „ponožkové předplatné” na celý rok? A takových vychytávek najdete i k těm zdánlivě obyčejným a „ohraným” dárkům celou řadu. Milovnici či milovníka čokolády můžete obdarovat třeba ručně vyráběnou čokoládou se zajímavým příběhem, knihomoly pozváním na autorské čtení a podobně.

Vytvořte dárek vlastníma rukama

Znáte účinnější formu relaxu, než je manuální činnost? „DIY” neboli „Do It Yourself” je navíc v současné době, kdy se dá koupit téměř vše, znovu ceněné a vyhledávané. Nic lepšího než věc vyrobenou ručně, s láskou a navíc přímo na míru obdarovanému ani věnovat nemůžete. Tak oprašte před zimou pletací jehlice, štětec a malířský stojan nebo se vydejte do dílny a třeba kromě kreativního dárku získáte i nový koníček. 

Dárek
i (Zdroj: Depositphotos)
Rozzářené oči nad dárkem, se kterým jsme se "trefili" jsou k nezaplacení

Podpořte udržitelné značky

Nákupem online ušetříte spoustu času a nervy k tomu, přes klasické vyhledávače nebo sociální sítě můžete objevit spoustu zajímavých, lokálních značek, na které jste třeba ještě neměli možnost v kamenných obchodech narazit.  Obzvlášť pokud se vy sami i vaši blízcí zajímáte o životní prostředí a svět kolem sebe, mělo by mít heslo „sustainable brands” ve vašem vyhledávači první místo. A vězte, že ekologicky vyráběných věcí dnes seženete nemálo – od oblečení, kosmetiku, až třeba po sluchátka.

Tipy na vánoční dárky:

Móda jako umělecké dílo

Inspirujte se originálními módními kousky značky Fashion M&M. Oblečení české výroby potěší abstraktními barvami a vzory od vizuálního umělce Jakuba Ječmínka.

Obrázek 1a
i (Zdroj: fashion-mam.cz)
Oblečení české výroby potěší abstraktními barvami a vzory

Víno jako dárek? Tip, jak si to u nikoho nerozlít

Nejjednodušší je vybrat víno ze stejného roku, kdy se narodil obdarovaný.  Zvolte víno archivní a využijte jeho potenciál – každá lahev má svůj unikátní příběh a je naprostým originálem. Pokud víno při předání obdarovanému doprovodíte komentářem, proč jste pro dotyčného zvolili právě tuto lahev, úspěch vám zaručujeme.

Dárková kazeta 3 lahví různých ročníků z vinařství Château Saint-Hilaire

Dárková kazeta 3 lahví vína z vinařství Château Saint-Hilaire sídlící ve vyhlášené francouzské vinařské oblasti Bordeaux.

Obrázek 2 a
i (Zdroj: vinozarchivu.cz)
Nejjednodušší je vybrat víno ze stejného roku, kdy se narodil obdarovaný

Knižní tip pro děti a jejich rodiče

Zvířecí škola

Autor: Jana Nováková. Kniha je k dostání u vydavatelství Pointa.

Se šikanou během školní docházky se podle průzkumů setká až 30 % dětí. To chce změnit nová pohádková kniha Zvířecí škola, která děti hravou formou naučí respektovat a tolerovat odlišnosti ostatních. Víte, proč kočka vyniká v matematice a papouškovi nejde kotrmelec? Chcete zjistit, proč křeček krade svačiny a žížala málem propadne z kreslení? V lavicích Zvířecí školy sedává mnoho dalších žáků – třeba nesmělá želva, rošťácký jezevčík či roztržitá slepička. Každý v něčem pokulhává, v jiném zase vyniká a dohromady tvoří úžasně fungující partu.

Obrázek3
i (Zdroj: Jana Nováková )
Pohádková kniha Zvířecí škola, která děti hravou formou naučí respektovat a tolerovat odlišnosti ostatních

Publikováno: 3. 12. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce