reklama

Recyklace je hit! Staré plechovky pro zábavu, užitek i ozdobu

Recyklace je hit! Stále se nám doma hromadí, dokud je neodneseme do tříděného odpadu nebo, což je samozřejmě mnohem horší, do odpadu běžného. Až si prohlédnete naše nápady, co s takovou obyčejnou plechovkou udělat, a jak skvěle mohou pobavit vaše děti, budete mít rázem plechovek doma nedostatek. Zaručeně!

Odkud se plechovky vzaly?

Plechovka je vynález čistě evropský. S původním nápadem, uchovávat potraviny v nádobách z plechu, přišel údajně francouzský inženýr a vynálezce Philippe de Girard, který pověřil v roce 1810 britského obchodníka Petera Duranda, aby ho nechal patentovat. Později pak byla v Londýně založena první továrna na konzervování potravin na světě. V roce 1813 již dodávala první plechovky s potravinami Britskému královskému námořnictvu. Kdo by tenkrát řekl, jak se plechovky rychle rozšíří do celého světa!

Recyklace je hit! A jde se sportovat!

Stačí několik plechovek, pro větší efekt polepených samolepicí tapetou a míček. Pravidla hry už děti jistě vymyslí sami.

A jde se sportovat!
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/539024649127749543/)
A jde se sportovat!

Recyklace je hit! Sova, strážkyně temného zahradního koutu

Co budete potřebovat? Postačí větší plechovka, víčka od zavařovaček, drátek, korálky, mrkací očka (zakoupíte ve výtvarných potřebách) a kus měkčího plechu na zobák. Jednotlivé části k sobě můžete lepit tavnou pistolí.

Sova, strážkyně temného zahradního koutu
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/456693218449219284/)
Sova, strážkyně temného zahradního koutu

Recyklace je hit! Když je venku nevlídno

Ideální zábava na pošmourné dovolenkové dni. Stačí několik důkladně vymytých plechovek, barvy, korálky a provázek. Výroba veselých plechových panáčků děti zabaví na celé dvě odpoledne. Jeden den se barevně natírá, pak musí plechovky zaschnout, a teprve druhý den se navlékají korálky místo ruček a nožek.

Když je venku nevlídno
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/157203843218052966/)
Když je venku nevlídno

Recyklace je hit! Nakrmte s dětmi ptáčky!

Plechovky, zavěšené na šňůrce či stužce na větvi stromu poskytnou ptáčkům potravu. Budou přilétat každý den, a vy je můžete s dětmi pozorovat.

Nakrmte s dětmi ptáčky!
i (Zdroj: www.fler.cz/domovinky)
Nakrmte s dětmi ptáčky!

Recyklace je hit! Robotek Emil

Veselý panáček možná vznikl jako památka na bujarý večírek rodičů. Každopádně, než nasbíráte dostatečný počet zátek od piva, bude to chvíli trvat. Vyrobit robota už pak bude hračka.

Robotek Emil
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/121456521179365753/)
Robotek Emil

Recyklace je hit! Plechovkové chůdy

Cožpak o to, vyrobit takové chůdy z plechovek bude trvat jen malou chvilku, postačí jen prorazit dírky a protáhnout jimi dostatečně pevný provázek. Ale naučit se na nich chodit…

Plechovkové chůdy
i (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/395120567285056245/7)
Plechovkové chůdy

Publikováno: 1. 2. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce