reklama

Jak využít barevné pastelky jinak: Nemusíte s nimi přece jenom kreslit!

Jsou samozřejmě určené ke kreslení, ale pro většinu tvořivých nadšenců mají ještě mnohá další kouzla. Především krásně voní dřevem. Pastelky prostě inspirují k dalšímu využití, ať už je to tvorba šperků či dekoračních předmětů.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pastelky můžete využít na mnoho způsobů (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Historie pastelek, jak si je dnes představujeme, sahá asi do konce 18. století. Ale až roku 1903 byla vyrobena pastelka, crayola. Slovo vzniklo ze spojení francouzských slov craie (křída) a ola (mastná), tedy mastná křída. Koho by ale tehdy napadlo, jak moc budou v budoucnosti pastelky rozšířené a oblíbené!

Hravé posvícení

Pastelky stačí vyskládat po obvodu formy na odlévání svíček a netradiční dekorace je na světě. Jen by to určitě chtělo bedlivě hlídat hořící svíčku – možná o trochu více než u obyčejných svíček. Když chytnou dřevěné pastelky, mohl by se romantický večer změnit v táborák.

Pastelky umí i posvítit
i (Zdroj: pinterest.com)
Pastelky umí i posvítit

Ani pidi pastelka nazmar

Ani ten nejmenší zbytek pastelky neházejte do odpadků! Dají se ještě pěkně nařezat na maličké válečky, provrtat vrtáčkem, navléci na šperkařský drátek a připevnit k řetízku.

Pastelky navlékněte na řetízek
i (Zdroj: pinterest.com)
Pastelky navlékněte na řetízek

Pastelka vždy při ruce…

…nebo při uchu, to máte jedno. Malé zbytky pastelek, zavěšené na uších jako náušnice jsou nejen originálním šperkem, ale v případě nenadálé potřeby kreslit, vám mohou ještě i dobře posloužit.

Pastelky kolem dokola

Velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak proměnit obyčejný keramický obal na květináč v zásobník na pastelky. Postačí vám pastelky, tavná pistole a několik silikonových tyčinek

Pastelkami ozdobte i obyčejný květináč
i (Zdroj: pinterest.com)
Pastelkami ozdobte i obyčejný květináč

Trochu vyšší level

Tak tenhle vymazlený náramek už je přeci jen na úplně jiné úrovni. Jen tak doma se do něho asi nepustíte, ale jako inspirace je skvělý, ne?

Patelkový náramek je úžasně chic
i (Zdroj: Fler/carbickova.pencils)
Patelkový náramek je úžasně chic

Možná vás při pohledu na naše inspirativní fotografie napadají ještě další způsoby, jak využít zdánlivě obyčejné dřevěné pastelky. A pokud ne, prostě se dejte do kreslení!

Zdroj informací: Pinterest

Publikováno: 7. 8. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.