reklama

Jak postavit doma motokáru, hračku, po které touží snad každý kluk

Jak postavit doma motokáru? Pan Antonín Šváb ve svém volném čase rád něco vyrábí. Pro svého syna se rozhodl postavit motokáru, jejíž motor je z motorové pily – a zbytek co dům dal. Motokára je sice sestrojená hračka pro kluka, ale konstrukce je vhodná i pro dospělé, takže se může svézt jak pan Šváb, tak i Láďa Hruška.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak postavit doma motokáru? Tato hračka pro kluky vás uchvátí!

Jak postavit doma motokáru, to je otázka pro nejednoho domácího kutila. Při výrobě vychytané hračky pro kluky perfektně poslouží stará řetězová pila. Nejen, že se zrecykluje nepoužívaný kus nářadí, který bychom jinak museli odvést na skládku, navíc uděláme radost svým dětem. Který kluk či holka by si nepřáli drandit po venkovských silnicích na podomácku vyrobeném vozítku?

Co dokáže motorová pila, většina z nás moc dobře ví. Vzhledem k tomu, že motokára byla určená dítěti, musela být rychlost motorové pily upravena. Došlo tedy k jejímu novému zpřevodování, k čemuž posloužilo staré kolo a motorek. Nyní jezdí motokára pomalu, aby nedošlo k újmě na zdraví milovaného potomka.

Další součásti pro výrobu motokáry jsou vyloženě, co dům dal. Brzda se použila ze staré škodovky a píst pochází z trabanta. K motokáře jsou navíc připevněna bantamová kola a sedačka, která dříve byla součástí tramvajové soupravy.

Motokára uveze i dospěláka
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Motokára uveze i dospěláka

Pan Šváb při myšlence na hračku, o které sní každý kluk, vycházel z vlastní minulosti. On sám coby malý chlapec dostal od svého otce motokáru. Tehdy však byla hračka bez motoru a on byl nucen jezdit pouze z kopce. Svůj nápad, který realizoval pro syna, však trochu vylepšil. Vzhledem k tomu, že žijeme v 21. století, namontoval do motokáry motor. Jeho syn tak může svou hračku prohánět všude možně. Doma vyrobená motokára uveze i 100kilového člověka.

Startování motokáry je trochu složitější. Zadní kola se musela podložit, aby byla ve vzduchu. Stará motorová pila držela plyn sama, tudíž by se při nastartování motokáry okamžitě roztočila kola a stroj by ihned vypálil směrem vpřed.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 14. 4. 2023, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Depositphotos (https://cz.depositphotos.com) (foto), Profil autora: Beata Boháčová