reklama

Co dělat, abyste se nezbláznili ze zvuku kapající vody, než opravíte netěsnící kohoutek

Soustavné kapání vody je nejen nepříjemné, ale znamená i značné plýtvání. Kapky také způsobují vytváření vodního kamene na umyvadle či vaně. Kapající kohoutek potřebuje obvykle jen nové těsnění…

Kapající kohoutek je velká nepříjemnost (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nouzové řešení

Než se do výměny těsnění pustíte, máme pro vás rychlé, jednoduché a účinné řešení: kolem výtokového raménka omotejte kousek provázku a voda bude nehlučně stékat po provázku do výlevky - a bude klid.

Výměna těsnění

Co budete potřebovat:

  • sadu těsnění
  • sika kleště (hasák) nebo francouzský klíč nebo klíč č. 17
  • kombinačky
Buď zavolejte instalatéra, nebo se pusťte do opravy sami
Buď zavolejte instalatéra, nebo se pusťte do opravy sami (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak budete postupovat:

Především si opatřete kompletní sadu těsnění. Při opravě můžete vyměnit všechna těsnění, pokud ne, zbytek vám zůstane doma. Zastavte hlavní přívod vody, případně přerušte její přívod hlavním ventilem. Otevřete kohoutek, kde budete měnit těsnění, aby vytekla zbývající voda.

Sundejte ozdobnou hlavici, která překrývá samotný kohoutek. Pomocí sika kleští, francouzského klíče nebo klíče č. 17 vytočte kohoutek proti směru hodinových ručiček. Kombinačkami vytočte matku, která drží těsnění, a to následně vyjměte ven.

Kapajícím kohoutkem vám utíkají peníze
Kapajícím kohoutkem vám utíkají peníze (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Těsnění, pokud není z druhé strany otlačené, můžete otočit, ale je vhodnější vyměnit ho za nové. Těsnění vyměníme a zašroubujte matku, kterou opět mírně dotáhněte kombinačkami. Než znovu našroubujete kohoutek, vytočte ho do otevřené polohy tak, aby bylo možné ho opět nasadit.

Kohoutek pak opět sika kleštěmi mírně dotáhněte, na zkoušku nasaďte ozdobnou hlavici a kohoutek zavřete. Těsnění dotahujte jen lehce, aby se znovu brzy neomačkalo. Pokud provedená výměna a případné regulační dotažení nepomůže, může být poškozené i těsnění okolo kohoutku (příliš často se to nestává). V tom případě je třeba ho také vyměnit.

Zdroj informací: dumazahrada.cz

Publikováno: 21. 7. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce