reklama

Co dělat, abyste se nezbláznili ze zvuku kapající vody, než opravíte netěsnící kohoutek

Soustavné kapání vody je nejen nepříjemné, ale znamená i značné plýtvání. Kapky také způsobují vytváření vodního kamene na umyvadle či vaně. Kapající kohoutek potřebuje obvykle jen nové těsnění…

kapající kohoutek 1

Prima tip: Nouzové řešení

Než se do výměny těsnění pustíte, máme pro vás rychlé, jednoduché a účinné řešení: kolem výtokového raménka omotejte kousek provázku a voda bude nehlučně stékat po provázku do výlevky - a bude klid.

Výměna těsnění

kapající kohoutek 1
kapající kohoutek 1 (Zdroj: istock.com)

Co budete potřebovat

  • sadu těsnění
  • sika kleště (hasák) nebo francouzský klíč nebo klíč č. 17
  • kombinačky

Jak budete postupovat

1. krok

Především si opatřete kompletní sadu těsnění. Při opravě můžete vyměnit všechna těsnění, pokud ne, zbytek vám zůstane doma.

2. krok

Zastavte hlavní přívod vody, případně přerušte její přívod hlavním ventilem. Otevřete kohoutek, kde budete měnit těsnění, aby vytekla zbývající voda.

3. krok

Sundejte ozdobnou hlavici, která překrývá samotný kohoutek. Pomocí sika kleští, francouzského klíče nebo klíče č. 17 vytočte kohoutek proti směru hodinových ručiček. Kombinačkami vytočte matku, která drží těsnění, a to následně vyjměte ven.

4. krok

Těsnění, pokud není z druhé strany otlačené, můžete otočit, ale je vhodnější vyměnit ho za nové. Těsnění vyměníme a zašroubujte matku, kterou opět mírně dotáhněte kombinačkami.

5. krok

Než znovu našroubujete kohoutek, vytočte ho do otevřené polohy tak, aby bylo možné ho opět nasadit. Kohoutek pak opět sika kleštěmi mírně dotáhněte, na zkoušku nasaďte ozdobnou hlavici a kohoutek zavřete. Těsnění dotahujte jen lehce, aby se znovu brzy neomačkalo.

6. krok

Pokud provedená výměna a případné regulační dotažení nepomůže, může být poškozené i těsnění okolo kohoutku (příliš často se to nestává). V tom případě je třeba ho také vyměnit.

Publikováno: 5. 6. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce