reklama

Jak pověsit obrázek na stěnu: Nejlépe to zvládnete ve dvou

Jedna ze zásad kam s ním praví, že zhruba čtvrtina obrazu by měla být nad výškou očí, ale hlavně jde o to, jak se to bude líbit vám.

Co budete potřebovat

  • kladívko
  • hřebík, skobičku háček nebo vrut s hmoždinkou
  • tužku
  • vodováhu
  • vrtačku

Jak budete postupovat

1. krok

Označte si střed horního rámu obrazu tužkou, případně použijte metr. Na zdi udělejte malou tečku v místě, kam budete chtít zatlouci hřebík. Rozhodněte se, zda použijete obyčejný hřebík, vrut, skobičku nebo tradiční háček. Všechny tyto možnosti jsou vhodné pro obrazy, které váží méně než 10 kg.

Jak pověsit obrázek na stěnu: Nejlépe to zvládnete ve dvou 1
i (Zdroj: istock.com)
Jak pověsit obrázek na stěnu: Nejlépe to zvládnete ve dvou 1

2. krok

Položte obraz na rovný povrch lícem dolů. Změřte si vzdálenost od horního rámu obrazu k závěsnému drátu nebo závěsné příčce. Tuto vzdálenost použijete k určení místa, do kterého budete zabíjet hřebík nebo zavrtávat šroub. Změřte si vzdálenost mezi značkou na zdi a příčkou nebo drátem a udělejte si druhou značku. V tomto místě bude váš hřebík nebo skobička. Silnější hřebík umístěte na značku a přibijte ho do zdi v úhlu 45 stupňů, aby toho unesl více, než kdyby byl zatlučený rovně. Pokud používáte vrtačku a vrut, vyvrtejte si díru v místě značky, kterou jste si udělali tužkou. Natěsno zaklepněte hmoždinku a zašroubujte vrut. Stejně postupujte, pokud použijete závěsný háček.

Jak pověsit obrázek na stěnu: Nejlépe to zvládnete ve dvou 2
i (Zdroj: istock.com)
Jak pověsit obrázek na stěnu: Nejlépe to zvládnete ve dvou 2

3. krok

Opatrně zavěste obraz. Ujistěte se, že visí pevně a potom ho pusťte. Použijte vodováhu a zjistěte, zda máte obraz pověšený rovně.

Jak pověsit obrázek na stěnu: Nejlépe to zvládnete ve dvou 4
i (Zdroj: istock.com)
Jak pověsit obrázek na stěnu: Nejlépe to zvládnete ve dvou 4

Prima tip

Pokud máte masivní těžký obraz, budete potřebovat něco odolnějšího než je hřebík. Můžete si vybrat ze spirálové hmoždinky nebo rozpínacího šroubu. Některé hmoždinky seženete i se speciálními háčky pro věšení obrazů. Když si koupíte rozpínací šroub, přečtěte si konkrétní pokyny výrobce.

Publikováno: 15. 5. 2018, Autor: Jaroslav Beran , Profil autora: Jaroslav Beran