reklama

Jak udělat pejskovi super hračku aneb Tenisák dvakrát jinak

Který pes by nezbožňoval tenisák? Po zlepšovacím zásahu Ládi Hrušky budou však tenisáky pro pejsky hračkou doslova k sežrání! Má pro vás dva návody, jak ho vylepšit, aby hra s ním nikdy neomrzela. Vyzkoušíte je oba?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Co budete potřebovat:

  • starý tenisák
  • dlouhou ponožku

Hračka z tenisáku jednoduše a rychle

Jak tedy vyrobit jednoduchou hračku z tenisáku? Tenisový míček vsuňte do ponožky tak, aby zůstal zhruba v její polovině, tedy v místě paty. Z každé strany tenisák zajistěte tím způsobem, že na každé straně uděláte na ponožce uzel. A je hotovo, můžete se pustit do hry – hodí se pro přetahování nebo aport.

Kombinace tenisáku a pamlsků bude tou pravou
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Kombinace tenisáku a pamlsků bude tou pravou

Jakou další hračku z tenisáku můžete vyrobit?

Další skvělá hračka z tenisáku je opět snadná na výrobu a pejsek si přitom ještě pochutná. Tenisák nařízněte zhruba do jeho poloviny a naplňte menšími pamlsky. Hračku využijete například ve chvíli, kdy potřebujete odejít a nechat ho samotného - zabaví se s ní a nebude mu po vás smutno, zároveň ani nebude mít potřebu ničit vybavení.

Používejte pouze pamlsky určené přímo pro psy
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Používejte pouze pamlsky určené přímo pro psy

Jaké pamlsky jsou pro psy vhodné?

Pamlsků pro psy je na trhu mnoho - jsou to měkké pamlsky, sušená buvolí kůže, sušené maso, ale také speciální piškoty a sušenky či pamlsky, které pomáhají udržovat zdravé zuby a dásně. Pamlsky vybírejte podle toho, v jaké chvíli je chcete používat - měkké pamlsky se hodí na trénink, protože pejsek netráví čas jejich přežvykováním. Tvrdé pamlsky a sušená kůže či maso se hodí na zabavení, protože jejich žvýkáním stráví pejsek delší čas. Pak také vybírejte pamlsky podle velikosti, malý pes potřebuje jinak velké pamlsky než ten velký.

Žádné cukrovinky byste svému psovi nabízet neměli
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Žádné cukrovinky byste svému psovi nabízet neměli

Pamlsky, které pejskům nesvědčí

Samozřejmě jsou tu i pamlsky, které byste svému miláčkovi dávat neměli vůbec, nebo jen s velkou opatrností. Jedním ze zakázaných pamlsků pro psy je rozhodně čokoláda, která může být ve větším množství i smrtelná. Toxické je pro ně také hroznové víno či avokádo. Alergické reakce můžou spustit různé ořechy a jádra. Nevhodné jsou i jakékoli další sladkosti, zejména ty, které obsahují xylitol a cokoli s přidanou solí. Seznam potravin nevhodných pro psy je ale mnohem delší, držte se proto doporučení svého veterináře a granulí či masa, které jsou určené přímo pro psy.

Tip:

Nezapomeňte na to, že pamlsky se hodí ideálně jako odměna pejskovi za to, že dobře odvedl svou práci, učíte ho nějaký povel nebo udělal něco dalšího, co by si měl pamatovat. Nejde tak o doplněk stravy ani její náhradu.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 15. 4. 2023, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová